Представники СНУ ім. В. Даля розповіли про специфіку вступу нинішнього року

З питань особливостей поточної вступної кампанії та навчання в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля в кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» міста Сєвєродонецька відбулася прес-конференція першого проректора Дмитра Марченка та відповідального секретаря приймальної комісії Сергія Мітрохіна.

Представники вищу нагадали, що СНУ ім. В. Даля входить до першої десятки якісного рейтингу класичних університетів, залишається на високих позиціях і готує висококласних фахівців. Викладачі університету стежать за останніми світовими тенденціями методик навчання і застосовують їх на практиці.

«Роль університету – не тільки освітня, а ще й соціальна, формує учнів як громадян країни, – розповів відповідальний секретар приймальної комісії ВНУ ім. В. Даля Сергій Мітрохін. – На даний момент ми кардинально змінили підхід до освітнього процесу. Майбутньому роботодавцю потрібні самостійні люди, які будуть також самостійно навчатися, зможуть зібрати і проаналізувати матеріали, надалі застосувати їх у дії».

Як зазначив Сергій Олександрович, у навчанні планується активне використання проектного методу, коли студенти-магістри не вивчають якийсь набір дисциплін, а працюють над певним проектом, результати якого можуть бути оцінені з точки зору певного комплекту безпосередньо необхідних предметів. Говорячи про особливості дистанційної освіти, то за минулий рік більше 600 викладачів пройшли перепідготовку та отримали сертифікат, який дозволяє проводити дистанційне навчання. Університет має повну інтерактивну наукову базу за всіма пропонованими дисциплінами, яку можна використовувати не тільки для отримання класичного диплома, але й для підвищення особистої кваліфікації та самоосвіти. По закінченню курсу видається сертифікат, який має «силу» повноцінного документа про освіту.

Що стосується нового в положенні про прийом абітурієнтів, то визначення пріоритетів – нововведення цього року. Торік була наступна процедура: абітурієнти могли подати не більше трьох заяв в п’ять вузів країни, далі відзначали, куди вони проходять на бюджет і могли везти туди оригінали документів. Студент сам визначав за обставинами, де він буде вчитися. У цьому ж році абітурієнт відразу повинен визначити пріоритетність вузів, в які він вступає, проранжирувавши їх від 1 до 15. Слід нагадати, що 31-го липня закінчується прийом заяв вступників на денну форму навчання, після цього до 4 серпня заяви будуть сортуватися, формуючи рейтинговий список, виходячи з якого і буде відбуватися зарахування. А для вступу до університету цього року необхідний мінімум документів: атестат про повну загальну середню освіту; сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання; копія документа, що підтверджує особу та громадянство, шість кольорових фотографій.

Крім цього, на прес-конференції були підняті питання про особливості освітнього процесу в умовах «евакуації», про плани та перспективи роботи університету, а також були озвучені особливості вступної кампанії поточного року і нові правила прийому до ВНЗ, а також пов’язані з цим складності, які можуть підстерігати абітурієнтів у процесі вступу.