СНУ ім. В.Даля став співорганізатором міжнародної науково-практичної конференції

Юридичний факультет та Інститут економіки і управління СНУ ім. В.Даля разом з Луганською облдержадміністрацією організували та провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Децентралізація публічного адміністрування в умовах інтеграції України до Європейської спільноти: проблеми та перспективи».

Крім того організаторами конференції виступили Науково-дослідний інститут правового забезпечення інноваційного розвитку Національної академії правових наук України, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Програма розвитку ООН з відновлення та налагодження миру. Участь у заході також взяли викладачі та співробітники вищих навчальних закладів і наукових організацій, магістранти, аспіранти і докторанти, представники громадських організацій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств та інших установ.

Конференцію відкрив начальник управління з питань нормативно-правової роботи та децентралізації Луганської облдержадміністрації Вадим Лазніков. Він зазначив, що наразі реформування адміністративно-територіального устрою нашої країни є однією з головних подій, до якої прикута увага і українського суспільства, і експертного середовища, і реалізація відповідної реформи призведе до розвитку місцевого самоврядування. В Луганській області вже створено 11 об’єднаних територіальних громад, три з яких перейшли на прямі міжбюджетні відносини. У 4 вже проведені вибори, ще у 4 – відбудуться 29 жовтня, а три громади чекають на відповідне рішення ЦВК. В Україні вже створені 413 громад, а після виборів, які відбудуться в жовтні, їх стане більше 600.

З боку СНУ ім. В.Даля учасників конференції привітав проректор Університету з наукової роботи, доктор хімічних наук, доцент Едуард Потапенко.

Учасники конференції працювали за 9 науковими напрямками:

1. Конституційно-правові засади взаємодії держави, суспільства та особистості.

2. Правове регулювання інститутів громадянського суспільства в умовах глобалізації (євроінтеграції).

3. Правові засади реформування публічного управління.

4. Історико-філософські проекції концепту «публічне управління» та «публічне право».

5. Соціально-економічний розвиток та ресурсне забезпечення громад в умовах децентралізації публічного управління та трансформації конкурентоздатності територій.

6. Процеси та механізми управління та адміністрування у публічній сфері.

7. Реформування системи публічних послуг в умовах децентралізації.

8. Проблеми правового регулювання інноваційних відносин в умовах децентралізації.

9. Економічна безпека України в умовах децентралізації: правовий аспект.