Прем`єра унікальної п`єси «Сватання не по руках» з успіхом пройшла в Далівському університеті

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася прем’єра комедійної одноактної п’єси «Сватання не по руках». Виставу представила народна аматорська студія «СтудДальТеатр».

П’єса написана керівником студії Віктором Лисенко за мотивами оповідання Володимира Івановича Даля «Смотрины и рукобитье». В основу сюжету покладена тема самотності як причини всіх сварок між героями. Дія п’єси розгортається навколо сватання двох ворогуючих молодих хлопців до однієї дівчини, яке волею долі сталося в один день. Однак сватання не відбулося для жодного з наречених. Цей невдалий результат і винесено автором в назву п’єси.

За словами автора п’єси, постановка унікальна, перш за все, тим, що це оповідання Володимира Івановича Даля практично ніколи не інсценували в Україні. При написанні п’єси труднощі виникали через жанр (оповідання) та складність мови Володимира Даля. Для того щоб отримати в п’єсі діалоги, розповідь від третьої особи в оригіналі була перероблена в пряму мову, а деякі слова для п’єси «Сватання не по руках» адаптовані для сучасного сприйняття.

У постановці взяли участь сім акторів – учасників народної аматорської студії «СтудДальтеатр» СНУ ім. В.Даля. Практично всі вони – студенти-першокурсники різних спеціальностей, для яких цей спектакль став дебютом. За словами керівника студії Віктора Лисенка, це перша робота колективу в такому складі, і вона дуже плідна та цікава.

«Цю п’єсу ми будемо ставити на захист підтвердження звання народного, – поділився планами Віктор Лисенко. – Ми доповнимо її новими діалогами та героями, які візьмемо з інших оповідань Володимира Даля. Таким чином, нова постановка розшириться до повноцінної, двохактної п’єси».

Після прем’єри проректор з науково-педагогічної роботи СНУ ім. В.Даля професор Галина Щедрова привітала учасників «СтудДальТеатру» з дебютом та висловила подяку керівникові студії. Віктор Лисенко був відзначений почесною грамотою університету «За сумлінну працю та творчий підхід в художньо-естетичному вихованні студентів».

Нагадаємо, що народний аматорський студентський колектив «СтудДальТеатр» створено в СНУ ім. В.Даля в 2003 році. Від дня заснування і до цих пір їм керує Віктор Лисенко. Учасниками колективу є студенти та випускники університету, що мають високий рівень художньої та акторської майстерності. Всього в колективі займається 40 чоловік, 20 з них – у підготовчій групі.

Підготувала: Галина Щербак

БІЛЬШЕ ФОТО – ТУТ