Прес-аташе ФК «Заря» провів майстер-клас у Далівському університеті

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся майстер-клас з Павлом Козирєвим. Прес-аташе ФК «Заря» поспілкувався зі студентами-журналістами і розповів про особливості спортивної тематики в регіональних ЗМІ.

Ця зустріч стала вже п’ятою в серії майстер-класів, проведення яких заплановане в рамках проекту «Кроки до професійної журналістики». Даний проект реалізується Центром «Східна Україна» спільно з факультетом масових комунікацій СНУ ім. В. Даля, за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні.

Павло Козирєв, починаючи з другого курсу університету (до речі, він закінчив Далівський університет) працював паралельно на радіостанції «Ехо» та у ФК «Заря» (Луганськ). Сьогодні Павло очолює прес-службу цього футбольного клубу. «Спортивна журналістика, як і будь-яке інше напрям сучасної журналістики, має свою специфіку, – упевнений експерт. – І приймаючи рішення писати про спорт, молодий фахівець повинен знати про його особливості».

Він сам пройшов шлях становлення і зі знанням справи може розповісти про це своїм майбутнім колегам. «Футбольний матч – захід, з якого можна зробити подію великого масштабу. Огляд, фотографії, прес-конференції, флеш-інтерв’ю – все це можна зробити з одного матчу»- розповів Павло і додав, що спортивна тематика завжди цікава.

Павло розповів, що якщо журналіст хоче висвітлювати спортивні події, то йому потрібно бути наполегливим, пробивним і підготовленим до певного типу матеріалу. «Буває, важко почати писати. У багатьох новачків-журналістів виникає питання «З чого почати?». Якщо у вас немає практики в цьому – не гребуйте попрацювати безкоштовно. Пробивайте собі дорогу, завжди прагніть до поставленої мети», – порадив Павло і додав, що свій шанс треба використовувати завжди і шукати будь-який привід зачепитися за нього. Також він зробив акцент на тому, що потрібно бути готовим до ЄВРО-2012, так як спортивна тематика зросте в ціні, і журналістів будуть шукати місцевих.

Павло давав відмінні поради студентам. «Справжній журналіст повинен мати при собі безлімітний телефон, ноутбук та Інтернет, – зазначив він. – А ще хороший журналіст – це той, який може написати дві статті з одного матеріалу – хорошу і погану; в одній статті – принизити людину, в іншій – підняти».

Студенти задавали  питання: чому скорочено фінансування каналів зі спортивної тематики; в яких жанрах воліє працювати Павло, і з якими видами ЗМІ; чи були конфлікти, пов’язані з професійною діяльністю; про політику кожного інформаційного видання.

На питання про роботу з фанатами Павло відповів з ентузіазмом: «У нас в Луганську є три фан-клуби – «Ultras», «Wild Cat» і «Заря – Лоялс». Це потрібно знати, щоб працювати в спортивній журналістиці. Для всіх них ми організовуємо загальний фан-сектор, безкоштовні квитки, афіші та календарі. Ми організовуємо виїзди – безкоштовно. Незабаром відкриється фан-магазин, фан-зона. Найголовніше в роботі з уболівальниками – це підвищувати інтерес до футболу».

Павло запросив журналістів-початківців на найближчий матч, щоб вони змогли подивитися, як працюють спортивні журналісти, познайомитися з ними, побачити принцип роботи журналіста в цілому.

Нагадаємо, що гостями студентів-журналістів ВНУ ім. В. Даля вже були заслужений журналіст України Вахтанг Кіпіані, секретар Національної спілки журналістів України Гліб Головченко, а також представники регіональних медіа – Олексій Блюмінов і Юрій Юров.

Вже підтвердили свою готовність взяти участь у проекті «Кроки до професійної журналістики» і поділитися своїм досвідом з майбутніми журналістами відомий журналіст-міжнародник, що працювала на провідних українських телеканалах Наталія Гуменюк і ведучий програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV Андрій Куликов.

Підготувала: Альона Ізваріна