Прес-брифінг у СНУ ім. В. Даля на тему вступної кампанії 2019 року

У СНУ ім. В. Даля пройшов прес-брифінг «Вступна кампанія 2019 та відкриття регіональної гарячої лінії з питань освіти для мешканців непідконтрольних Уряду України територій та територій уздовж «лінії розмежування» у Луганській області».

Участь у ньому взяли заступник голови Луганської ОДА Ольга Лішик, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Юрій Стецюк, в. о. директора Департаменту вищої освіти, завідувач сектору переміщених ВНЗ Міністерства освіти і науки України Світлана Кретович, директор Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ірина Цимбал та експерт ГО «Фонд «Відкрита політика» Ірина Загородня.

Під час брифінгу було повідомлено, що у Сєвєродонецьку з 11 березня почне працювати регіональна «гаряча лінія» з питань освіти для усіх жителів Луганщини, котрі проживають по обидві сторони лінії розмежування. Номер «гарячої лінії» – 0-800-504-511. Також працюватимуть мобільні номери: 099 345 20 76, 097 983 65 31.

Що важливо для зв’язку з жителями непідконтрольних територій – номер 050-550-54-11 доступний у месенджерах Viber/Telegram/WhatsApp.

У 2018-му році «гаряча лінія» Фонду «Відкрита політика» прийняла майже на 5 тисяч дзвінків більше ніж у 20-му. А отже, більше абітурієнтів з непідконтрольних територій Донецької області змогли дізнатися про умови вступу до університетів та коледжів на території України. За 2018 рік було прийнято 13 290 дзвінків, з них 1872 із непідконтрольних територій. Донбас – 1 417, Крим – 455 дзвінків.

Що стосується цього року, то вступна кампанія вже розпочата. Інформаційно-роз’яснювальні матеріали розміщені на КППВ Луганської та Донецької областей. За сприяння Міністерства освіти і науки України за підтримки USAID розроблено нову продукцію: анімаційний ролик «Спрощена процедура вступу 2019 для абітурієнтів з НПУТ, лінії розмежування», постери, листівки та банер «Вступна кампанія-2019 для абітурієнтів зі сходу України»;  перелік Освітніх Центрів «Донбас-Україна»; дорожня карта для абітурієнта «Спрощена процедура вступу: 4 кроки».