Print

Президент України нагородив завкафедри СНУ ім. В. Даля

 

За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм  президент України надав почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» завідувачеві кафедри оподаткування та соціальної економіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля доктору економічних наук, професору Тетяні Калінеску. Про це йдеться у відповідному указі глави держави №217/2016 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня науки».

Тетяна Калінеску залучена вже 33 роки до наукової та 20 років до педагогічної діяльності. З 2004 року вона стала очолювати  спочатку кафедру «Контроль і аудит», потім «Оподаткування», а з грудня 2014 року по теперішній час – завідувач кафедри «Оподаткування і соціальна економіка» СНУ ім. В. Даля.

За результатами наукової діяльності Тетяною Василівною надруковано понад 270 робіт, в тому числі 28 монографій, 14 навчальних посібників та 5 підручників з грифом МОН України. Професор є головним редактором науково-виробничого журналу «Часопис економічних реформ». В цьому журналі висвітлено теоретичні, практичні та наукові аспекти фінансової діяльності, яка здійснюється на всіх рівнях – від університетського до міжнародного.

Тетяна Калінеску неодноразово нагороджувалася. Так, за значний особистий внесок, активну участь у реалізації державної політики в галузі національної освіти у 2007 році вона отримала Нагрудний знак «Відмінник освіти». Має ІІІ премію Республіканського конкурсу «За найкращу розробку механізму управління соціально-економічним розвитком регіону» та Премію Президента Академії наук України за наукові досягнення з охорони навколишнього середовища та раціонального природокористування.