Про аспекти роботи регіональної редакції далівцям розповів шеф-редактор газети «ХХІ век»

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля для студентів-журналістів за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні відбувся майстер-клас на тему «Специфіка роботи регіональної редакції».

У СНУ ім. В. Даля вже проводилися подібні майстер-класи з Вахтангом Кіпіані, Олексієм Блюміновим і Глібом Головченко.

Про аспекти роботи регіональної редакції, її функціях і структуру розповів далівцям журналіст, засновник і шеф-редактор газети «ХХІ век», суспільно-політичний діяч – Юрій Юров. Бесіда проходила в рамках проекту «Кроки до професійної журналістики», який реалізується центром «Східна Україна» спільно з Факультетом масових комунікацій Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля.

Юрій Павлович познайомив учасників майстер-класу як з теорією, так і з практикою роботи регіональної редакції. Він розкрив специфіку, класифікацію і відміну регіональних видань від всеукраїнських. Була піднята і така проблема для журналістів, як порушення Закону України «Про інформацію». Торкнулися питання, про необ’єктивність преси, свободу слова журналіста. «Кожен редактор, кожен журналіст має стільки свободи і стільки обмежень, скільки він сам перед собою поставить. У той же час преса не може бути нейтральною, наприклад, під час передвиборних кампаній». – Сказав Ю. Юров.

Головний редактор газети «ХХІ век» так само розповів, про що простіше писати обласним редакціям: «Нам простіше писати про регіональну владу, це буде більш об’єктивно». А також, уточнив, що складніше писати про місцеву владу.

На зустрічі студенти із задоволенням задавали питання на хвилюючі їх теми. Наприклад, про дієвість журналістського матеріалу, про безліч судових процесів, які довелося пережити газеті. Багато питань було задано про внутрішню роботу газети «ХХІ век» – про правила поведінки журналістів, про відповідність матеріалу ЗУ «Про інформацію», про вплив на редакцію політичних партій.

Всього в рамках проекту «Кроки до професійної журналістики» буде проведено ще вісім майстер-класів, в тому числі присвячених журналістським розслідуванням, спортивній і політичній журналістиці. Мета проекту – поліпшити практичні навички майбутніх журналістів і допомогти їм визначитися з власним місцем у професійній журналістиці через проведення майстер-класів для студентів факультетів журналістики вищих навчальних закладів Луганщини.

Підготувала: Альона Ізваріна