Про нововведення приймальної кампанії повідомлять у неділю в Далівському університеті

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля 18 квітня відбудеться загальноуніверситетський „День відкритих дверей”. Об одинадцятій годині в актовому залі першого корпусу випускникам шкіл області й їхнім батькам повідомлять про умови вступу у вищий навчальний заклад у 2010 році.

Майбутні абітурієнти зможуть одержати індивідуальну консультацію щодо обраних ними спеціальностей від керівництва університету, відповідального секретаря приймальної комісії й деканів факультетів.

Цього року в правилах прийому до вищих навчальних закладів відбулися значні зміни. При вступі абітурієнти зможуть надавати в приймальну комісію сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, виданий в 2008 або в 2009, або в 2010 році (хоча абітурієнт не втрачає права проходити ВНО щорічно). Крім того, обмежена кількість вищих навчальних закладів і напрямків підготовки (спеціальностей), куди абітурієнт може подати заяву (не більш ніж до п`яти вищих навчальних закладів України й не більше ніж на три напрямки підготовки (спеціальності).

Для вступу до Далівського університету, крім обов`язкового сертифікату незалежного оцінювання з української мови й літератури, необхідно мати ще два сертифікати відповідно напрямку підготовки: з історії України (для гуманітарних спеціальностей) або з математиці (для технічних напрямків) і з будь-якого іншого предмету на вибір (іноземна мова, фізика, хімія, географія).

При вступі також буде враховуватися середній бал із вкладиша до документа державного зразка про повну загальну середню освіту з округленням до десятих бала (по 200-бальній шкалі). Категорії пільговиків не змінилися, але виші мають право встановлювати квоту не більше 25% від плану прийому.

Крім того, особи, які не атестовані з української мови й літератури, можуть здавати вступний екзамен з того язика, оцінки за яким виставлені в атестаті. А абітурієнти, які одержали повну середню освіту в 2007 році й раніше, можуть брати участь у конкурсі за результатами ВНО або за результатами вступних випробувань з конкурсних предметів у вузі при вступі на навчання без відриву від виробництва.

Прийом документів для вступу у вуз буде здійснюватися з 15 по 31 липня для денної форми навчання й з 20 липня по 18 серпня для заочної форми. Для осіб, які повинні здати іспити, строк прийому заяв і документів закінчується 22 липня.