Print

Проблеми гендерної рівності досліджували у СНУ ім. В.Даля

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулась ХІІІ науково-практична конференція (з міжнародною участю) «Соціально-психологічні проблеми гендерної стратифікації суспільства». Організатори конференції – кафедра психології та соціології (завідувач кафедри – доктор психологічних наук, професор Юлія Бохонкова). Участь у заході прийняли більш 100 науковців, психологів, студентів, молодих вчених, представників вищих навчальних закладів різних регіонів України, близького та далекого зарубіжжя, громадська організація «Суспільна думка» (Ольга Шаповалова), Фонд народонаселення ООН в Луганській області (Ганна Висоцька), Благодійний фонд «Восток-SOS» (Марія Гуляєва, Діана Владикіна), ЛОВ МБО «СОС Дитяче містечко» (Світлана Тунтуєва), Філія «Луганська регіональна дирекція» ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (Андрій Шаповалов) та усі зацікавлені цією дуже актуальною проблемою сьогодення особи.

В межах конференції була організована робота двох секцій «Актуальні проблеми гендерних досліджень в сучасних умовах розвитку суспільства» та «Впровадження гендерного підходу у систему вищої освіти». Дуже цікавими були виступи, присвячені актуальним питанням гендерної освіти у системі вищої школи, гендерно зумовленому насильству, гендерним особливостям волонтерського руху в Україні, правовій та психологічній незахищеності жінки та дітей при розлученні, гендеру та мас-медіа, гендерної рівності у сучасних умовах, архетипам Чоловіка та Жінки, особливостям формування гендерних ролей та стереотипів тощо. Практична частина містила 6 лінійок майстер-класів для чоловіків та жінок, які було проведено тренерами з Києва та Сєвєродонецька. Під час майстер-класів учасники отримали практичний досвід проведення психологічних ігор, відкривали нові знання про себе, розширювали рольовий та гендерний репертуар, активізували почуття, емоції та переживання. Атмосфера творчого спілкування була надзвичайною.

Від організаторів конференції – слова великої подяки за підтримку і натхнення ректорові Університету Ользі Поркуян, заступнику голови Луганської ОДА з питань соціальної та гуманітарної сфери Ользі Лішик, начальнику відділу освіти Сєвєродонецької міської ради Ользі Каширіній, заступнику начальника управління, начальнику відділу охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Луганської ОДА Володимиру Виборному та усім тренерам: Наталії та Олексію Глотовим, Оксані Кім та Вікторії Яровій.