Проект далівців переміг у конкурсі Sikorsky Challenge-2018

Еколого-інженерний стартап викладачів та аспірантів СНУ ім. В. Даля «Eco-Profit» одержав перемогу в номінації «Краща бізнес-модель стартапу» на Всеукраїнському фестивалі інноваційних проектів Sikorsky Challenge-2018.

Фестиваль пройшов в НТУУ «Київський Політехнічний Інститут ім. І.Сікорського» у жовтні. Головна його подія – Конкурс стартапів Sikorsky Challenge, який залучає розробників проектів в разноманітних галузях науки та техніки.

Мета Конкурсу – визначення найбільш цікавих та актуальних проектів та надання командам допомоги у просуванні їхніх інноваційних продуктів на національний та міжнародний ринки.

В шорт-лист Конкурсу потрапили 132 проекти, які увійшли до каталогу конкурсу. Із них 56 стали фіналістами, і їхні автори презентували свої проекти Міжнародному експертному журі та інвесторам, які й визначили 6 найкращих проектів, серед яких і далівський «Eco-Profit».

Розробка присвячена технології переробки промислових відходів, а саме одержання кальцій нітрату (мінеральне добриво, хімічна сировина) з відходів промислової водопідготовки. Глобальний попит на ринку кальцій нітрату оцінено в 9,05 млрд. доларів США у 2015 році і збільшуватиметься на 5,4 відсотка на рік в період між 2016 і 2021 роками. Окрім основного продукту, можливе одержання ще декількох: хімічноосадженого кальцій карбонату і двох видів мінеральних добрив. Перевага проекту – швидка окупність (за попередніми розрахунками менше 1 року).

За словами керівника проекту, доцента кафедри хімії та охорони праці факультету інженерії СНУ ім. В. Даля Олени Корчуганової, бажання взятися за впровадження стартапу одразу виявила крупна китайська компанія.

Щиро вітаємо далівську команду із перемогою і пишаємось колегами!