Print

Проект студента-далівця Д. Фіронова визнано одним з кращих на Міжнародному конкурсі «Майбутні аси цифрового машинобудування»

 

Днями в залі засідань вченої ради Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І.Сікорського» відбулася церемонія нагородження переможців 15-го Міжнародного конкурсу «Майбутні аси цифрового машинобудування», серед яких були й далівці.

Представники кафедри машинобудування та прикладної механіки факультету інженерії СНУ ім. В.Даля (завкафедрою професор Володимир Соколов) – студент Денис Фіронов та професор Олег Кроль на запрошення ТОВ «Інформаційні технології САПР» взяли участь у семінарі «PLM. Впровадження. Результат», в межах якого відбулася процедура нагородження.

Раніше проект «4-х вісний обробний центр ОЦ5В», виконаний Денисом Фіроновим під керівництвом проф. О.Кроля, завоював срібну медаль в найпрестижнішій «важкій» ваговій категорії (понад 1000 3D-моделей в складенні).

Розроблена в інтегрованій САПР КОМПАС-3D тривимірна модель обробного центру ОЦ5В свердлильно-фрезерно-розточувального типу містить 2500 моделей деталей і зборок. Цей ОЦ працює з комбінованим пристроєм числового програмного управління і оснащений системами автоматичної заміни заготовок і автоматичної зміни інструменту. Він призначений для комплексної обробки особливо складних корпусних деталей і здатний працювати як в індивідуальному режимі, так і в складі гнучкої виробничої системи.

При створенні 3D-моделі ОЦ5В студент Денис Фіронов широко використовував набори прикладних програм, такі як «Вали і механічні передачі», «Матеріали та сортамент» і багато інших.

Сучасний проект ОЦ орієнтувався на спеціалізоване геометричне ядро ​​тривимірного моделювання, яке різко підвищує продуктивність праці конструктора. Для створення фотореалістичного зображення та подання проекту майбутньому замовнику був використаний інструментарій рендеринга і засоби анімаційного представлення основних вузлів обробного центру.

Учасники семінару ознайомилися з новинками, дізналися, якого результату можна досягти за допомогою нових версій програмних продуктів.

Організаторами міжнародного конкурсу 3D-проект Дениса Фіронова визнаний як один з найбільш цікавих і професійно виконаних.