Професор Далівського університету Микола Євдокимов презентував нову книгу

У конференц-залі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулася презентація книги завідувача кафедрою історії України СНУ ім. В. Даля, доктора історичних наук, члена Національної спілки журналістів України, професора Миколи Євдокимова «Час наших справ. Вибрані твори».

Презентацію книги, яка є першою збіркою вибраних творів Миколи Євдокимова, було приурочено до 50-річного ювілею кафедри історії України Далівського університету та 75-річчя автора видання. Урочистий захід відвідали представники адміністрації СНУ ім. В. Даля, Інституту юриспруденції та міжнародного права СНУ ім. В. Даля, а також учні та колеги Миколи Олександровича.

«Перш за все, хочу привітати Миколу Олександровича з випуском книги та особистим ювілеєм, – зазначив у вітальному слові проректор з наукової роботи СНУ ім. В. Даля, професор Юрій Осенін. – Білл Гейтс якось сказав, що для вирішення наукових завдань необхідний або комп’ютер, який вирішуватиме їх тривалий час, або геніальний вчений. І я думаю, що завдяки такому талановитому вченому, як Микола Євдокимов, багато проблемних питань науки можуть бути вирішені».

У книзі «Час наших справ. Вибрані твори» зібрані творчі результати роботи вченого-публіциста Миколи Євдокимова за весь період публіцистичної та наукової діяльності. До неї включені й найвідоміші життєписи сучасників, і найбільш значуща наукова публіцистика різних років ХХ і ХХI століть. Крім того, у книзі представлені численні статті та нариси, присвячені економічним проблемам, а також проблемам морально-етичного характеру, важливим історичним подіям історії як Росії, так й України.

Значна частина книги присвячена життєдіяльності видатного лексикографа і письменника, укладача чудового «Тлумачного словника живої великоросійської мови» Володимира Даля. Микола Євдокимов вперше в російській та українській історіографії простежив становлення і розвиток поглядів Даля як відмінного публіциста.