Професор Далівського університету відзначений високою нагородою в галузі освіти

Завідувач кафедри фізичного виховання Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля професор Валентин Ляпін нагороджений медаллю «Ушинський К. Д.» Академії педагогічних наук України. Вручив нагороду заступник президента Академії педагогічних наук Василь Мадзігон. Таким чином, Валентин Петрович став третім у Далівському університеті, удостоєним високої нагороди.

Валентин Петрович Ляпін з 2003 року очолює кафедру фізичного виховання СНУ ім. В.Даля. Професор, доктор біологічних наук. Автор кількох патентів на способи медичної реабілітації спортсменів, які займаються греко-римською боротьбою.

Свою трудову діяльність починав викладачем кафедри фізичного виховання Луганського медичного інституту. Пізніше був членом комплексної наукової групи Державного комітету України з фізичної культури і спорту. Працював зі збірними командами України і Радянського Союзу з вільної боротьби, з підготовки та медичного забезпечення членів збірних команд до чемпіонатів України, Радянського Союзу, Європи та світу.

За час роботи на посаді завідувача кафедрою сприяв зростанню кваліфікації співробітників кафедри. Під його керівництвом постійно проходить підготовка спортивних кадрів як для Луганщини так і всієї України. За вісім років підготовлено 2 майстри спорту міжнародного класу з пауерліфтингу і карате, 2 чемпіона Європи та світу, 16 майстрів спорту. Команда з софтболу «Ніка-Далівський університет» двічі, в 2007 і 2010 роках ставала бронзовим, а в 2009 році – срібним призером Кубка Європейських чемпіонів. Збірна команда університету зі спортивної аеробіки двічі перемагала на Кубках та чемпіонатах України.

Валентин Петрович – член редакційної колегії журналів «Загальна патологія та патологічна фізіологія» Луганського державного медичного університету і «Вісник Чернігівського державного педагогічного Університету ім. Т. Г. Шевченка ». З 2009 року є членом Експертної ради ВАК України з фізичного виховання і спорту. У 2010 році ввійшов до складу Гуманітарної ради Луганського облвиконкому.

У минулому році до 90-річчя СНУ ім. В. Даля Валентину Ляпіну присвоєно звання «Заслужений працівник освіти України» та вручено знак «За заслуги перед Луганськом».

Підготувала Галина Щербак