Професор Олександр Голубенко відзначений нагородами двох Академій

На розширеному засіданні Вченої ради Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Голова Вченої ради, ректор Олександр Голубенко отримав вищу нагороду Академії педагогічних наук України – медаль «Григорій Сковорода» та Орден «Інженерна слава» Інженерної академії України.

На засідання Вченої ради університету, присвячене 70-річному ювілею ректора університету, професора, доктора технічних наук Олександра Леонідовича Голубенка зібралися провідні вчені університету, декани, завідувачі кафедрами, а також почесні гості. У вітальному слові Голова Вченої ради зазначив: «Справжні великі справи не робляться однією людиною. Вони під силу лише згуртованим колективам однодумців. У нас такий колектив є – це всі присутні тут, це 200 докторів та 700 кандидатів наук, рівень кваліфікації яких не викликає сумніву».

Народний депутат України, випускник і член наглядової ради університету Олександр Єфремов зачитав привітання Президента України Віктора Януковича: «Прийміть мої сердечні вітання з нагоди Вашого 70-річного ювілею. Мудрий керівник і наставник, авторитетний фахівець, Ви робите вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих кадрів, а очолюваний Вами Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля є одним із  найпрестижніших вищих навчальних закладів і дослідницьких центрів України. Щиро дякую за невтомну працю, натхненний творчий пошук та відданість науці і глибоко переконаний, що Ваш багатогранний талант, невичерпна енергія та великий досвід роботи і надалі плідно слугуватимуть Вам на шляху подальшої розбудови освітянської галузі Української держави. Бажаю міцного здоров’я, родинного благополуччя, успіхів у всіх починаннях та довгих років щасливого життя. Нехай у серці завжди панує радість, а у справах – мудрість».

Серед почесних гостей засідання Вченої ради – Луганський міський голова Сергій Кравченко, голова Луганської обласної державної адміністрації Володимир Пристюк, голова Луганської обласної ради Валерій Голенко, консул генерального консульства Республіки Польща в Україні Аніта Сташкевич, голова наглядової ради публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» Віктор Бикадоров, ректори вишів України, керівники підприємств.

Ректор Олександр Голубенко нагороджений двома нагородами. За особистий внесок у розвиток науки, підготовку висококваліфікованих фахівців та з нагоди ювілею президія Національної академії наук України нагородила ректора вищою нагородою – золотою медаллю «Григорій Сковорода». Вручив медаль Вчений секретар Національної Академії педагогічних наук України Микола Євтух.

Президент Інженерної академії України Анатолій Васильєв, Віце-президентом якої є Олександр Леонідович, вручив ювіляру найвищу нагороду – Орден «Інженерна слава». Ця нагорода вручається два рази на рік. Перша була вручена Президенту Національної академії наук України Борису Патону. «Наша Академія пишається тим, що в нас є такий перший Віце-президент», – зазначив Анатолій Васильєв.

Олександр Леонідович Голубенко – доктор технічних наук, професор. Член-кореспондент Академії педагогічних наук України. Академік Міжнародної інженерної академії, Транспортної академії України, Інженерної академії України, Академії транспорту Російської Федерації. Віце-президент Інженерної академії України. Він очолює Далівський університет 21 рік, з яких 15 – на посаді ректора. У рідному університеті він пройшов шлях від студента до ректора: 56 років його життя пов’язані саме з цим навчальним закладом.

Становлення та розвиток вишу пов’язують саме з ім’ям Олександра Голубенка – при ньому виш отримав статус національного, ім’я Володимира Даля і два роки тому – найвищий статус самоврядного автономного дослідницького. Вперше в Україні він використовував у модернізації університету відому в Європі «Аахенську модель». Завдяки цьому в Далівському університеті сьогодні найкращий в Україні кадровий склад: 200 професорів і близько 800 доцентів. Олександр Голубенко – автор 10 книг, понад 400 наукових статей, 118 авторських свідоцтв на винаходи та зарубіжних патентів. Створив наукову школу «Теорія та математичне моделювання процесу тертя з проковзуванням та її використання для підвищення ефективності роботи рушійних колес транспортних екіпажів».

Галина Щербак