Професор СНУ ім. В.Даля розповів про соціокультурні проблеми в Дагестані

У Познанському університеті імені Адама Міцкевича (Польща) відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Кавказ: міфи і реальність», в якій взяв участь відомий сходознавець – професор кафедри педагогіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Сейфулла Рашидов.

Конференція була організована Інститутом сходознавства Познанського університету, Інститутом історії Жешувського університету і Центром підтримки міжнародних ініціатив. На ній були заслухані доповіді про проблеми Карабаху, невизнаних республік, етнічні та релігійні конфлікти на Кавказі. Кожен виступ завершувався обговоренням, дискусією і оцінками експертів.

З доповіддю «Ісламська ідентичність в соціокультурних процесах сучасного Дагестану» виступив професор СНУ ім. В.Даля Сейфулла Рашидов. У ній Сейфулла Фейзуллаєвіч зазначив: «Право на свободу совісті та віросповідання, що з'явилося з розпадом Радянського Союзу, привели до серйозних змін регіональної ісламської ідентичності та соціокультурного вигляду сучасного Дагестану. Іслам став одним з факторів, що впливають на світогляд і формування ідентичності дагестанців. На превеликий жаль, в пострадянському Дагестані іслам став не консолідаційним, а дестабілізаційним і руйнівним чинником. Насильство стало частиною культури в цій колись безнапасній і красивій північнокавказькій республіці».

Опонував далівському професору фахівець з Кавказу і Середньої Азії професор Маріуш Маршевскій з Познанського університету.

За підсумками конференції учасники домовилися про подальшу співпрацю з метою дослідження проблем кавказького регіону та проведенні наступної конференції в Жешувському університеті. А у СНУ ім. В. Даля за участю Сейфулли Рашидова планується проведення круглого столу на тему «Польські реформи: досягнення та проблеми».

20160613rashidov2