Print

Програма стажувань для журналістів у Німеччині

 

У 2018 році організація Internationale Journalisten-Programme (IJP) запрошує журналістів Росії, Грузії, України, Білорусі, Вірменії, Азербайджану та інших країн СНД, а також країн Балтії взяти участь в програмі стажування. Одночасно стипендії будуть надані німецьким журналістам, які зможуть пройти двомісячне стажування в одній із вищеназваних країн Східної Європи.

Програма названа на честь Маріон графині Денхофф (02.12.1909 – 11.03.2002), яка протягом довгих років була видавцем авторитетного тижневика «Цайт» («DIE ZEIT»).

Мета програми

IJP – це громадська організація журналістів для журналістів. Вона прагне допомогти молодим журналістам, які спеціалізуються переважно на міжнародній тематиці, отримати додаткову кваліфікацію за кордоном.

Які завдання Програми графині Денхофф?

Програма графині Денхофф дає можливість молодим талановитим журналістам із країн Східної Європи скласти своє уявлення про політику, економіку, культуру і суспільного життя Німеччини. Їм надається унікальна можливість набути досвіду роботи в іноземній редакції та познайомитися зі стандартами і принципами німецької журналістики.

При цьому програма переслідує подвійну мету: кожен стипендіат як працює редактором-стажистом в німецькій редакції, так і виконує функцію зарубіжного кореспондента, що висвітлює події в Німеччині для рідного ЗМІ.

Умови участі в програмі графині Денхофф

Взяти участь у програмі графині Денхофф можуть фрілансери та штатні співробітники газет, теле- і радіокомпаній, а також інтернет-видань з вищеназваних країн у віці 23 до 35 років.

Здобувачі повинні вільно володіти німецькою мовою на такому рівні, щоб спілкуватися з німецькими колегами і бути в змозі самостійно вести інтерв’ю.

Стипендія

Стипендія – це одноразова виплата у розмірі 3.800 євро. Ця сума передбачає покриття витрат на переїзд, медичну страховку та проживання в Німеччині.

Гонорари за роботу в приймаючій редакції не передбачені.
Місце стажування визначає IJP. Перенесення термінів стажування виключається.

Програма починається в середині жовтня 2018 року зі чотириденного вступного семінару у Москві, в якому також братимуть участь стипендіати з Німеччини. Безпосередньо після цього слідує восьмитижневе стажування у німецькій редакції.

Після закінчення стажування стипендіат зобов’язаний надати як мінімум тристорінковий звіт про свою роботу, а також копії опублікованих матеріалів.

Необхідні документи

  • лист-обгрунтування мотивації для участі в програмі (німецькою мовою);
  • резюме у вигляді таблиці з фотографією паспортного зразка і зазначенням дати народження, поштової адреси з індексом, а також адреси електронної пошти (німецькою мовою);
  • рекомендація головного редактора або керівника відділу. Фрілансери повинні надати характеристику від свого основного роботодавця. В рекомендації повинно бути вказано, що роботодавець не заперечує проти відсутності журналіста на час стажування;
  • три раніше опубліковані тексти мовою оригіналу (переклад на німецьку мову необов’язковий). Копії матеріалів повинні містити логотип видання та дату публікації. Розшифровки радіо- і телепередач повинні бути завірені редакційною печаткою. Матеріали на аудіо- та відеоносіях не приймаються;
  • підтвердження знання німецької мови (мовний сертифікат, свідоцтво про проходження мовних курсів і т.д.);
  • вказівка ​​переваги за місцем проходження стажування.

Неповний комплект документів до розгляду не приймається.

Останній термін прийому заявок 15 квітня 2018 року (за поштовим штемпелем).

Будь ласка, зверніть увагу, доставка документів кур’єрською поштою або рекомендованим листом з повідомленням на нашу поштову адресу неможлива.

Відбір претендентів здійснюється журі до 1 червня 2018 року.

Адреса для подачі заявок:

Deutsch-Osteuropäisches Programm

IJP e.V.

Postfach 310746

10637 Berlin

Керівник програми: Міодраг Соріч soric@ijp.org

Джерело: Internationale Journalisten-Programme.