Провідні науковці та дослідники з різних регіонів України прийняли участь у роботі конференції у СНУ ім. В.Даля

Науково-практична конференція «Виклики сучасності: соціально-історичні, культурологічні та метафізичні аспекти» була проведена у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля силами кафедри філософії, а також за участю ГО «Соборність», Українського філософського фонду, СEUME та інших співорганізаторів. У роботі конференції взяли участь науковці та дослідники з різних регіонів України. До Сєвєродонецька на конференцію особисто завітали провідні науковці: професор В.М.Щербина, доктор соціологічних наук, головний радник директора Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» (м. Київ), професор В.М.Шаповал, доктор філософських наук, професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Харківського національного університету внутрішніх страв, доктор юридичних наук, кандидат філософських наук О.М.Литвинов, науковий співробітник відділу організації наукової роботи Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О.Дидоренка (м. Сєвєродонецьк).

В рамках проекту "Навчальні програми професійного зростання" USAID був проведений майстер-клас "Сучасна педагогічна культура: французький досвід" і заслухана доповідь доктора філософських наук М.А.Журби «Демократичне врядування та сучасна система освіти Франції: від рефлексії до дії».

Науковці, учасники конференції та всі небайдужі до долі сходу України взяли участь у засіданні круглого столу за темою «Перспективи реінтеграції Донбасу в український соціально-культурний та державний простір». Обговорення проблеми викликало жваву дискусію, в ході якої було виявлено чимало як проблемних місць та перешкод, так і позитивних моментів на майбутньому шляху реінтеграції нині неконтрольованих Україною частин Луганської та Донецької областей.

За результатами роботи конференції видані збірники наукових праць (у двох томах), програма конференції та сертифікати учасників.