Провідні психологи України провели в Далівському університеті серію майстер-класів

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася перша Всеукраїнська науково-практична конференція «Теорія і практика психологічної допомоги: сучасні виміри». Конференція була організована кафедрою соціальної та практичної психології інституту філософії та психології університету. Автор ідеї створення цього заходу – доктор психологічних наук, професор Наталія Завацька.

Вперше на сході України було організовано відкриту конференцію такого масштабу. У ній взяли участь не тільки викладачі, студенти та аспіранти кафедри соціальної та практичної психології Далівського університету, а й сертифіковані психологи та психотерапевти з Донецька, Сум, Харкова, Києва, Северодонецька, Алчевська, Рубіжного, Лисичанська. Відкритий формат сприяв максимальному розширенню аудиторії слухачів, цікава змістова наповненість майстер-класів і доступність їх викладу, дала змогу кожній людині долучитися до процесу пізнання оточуючого світу і власне себе через призму психології.

Цей захід сприяв обміну досвідом та поглибленню професійних знань серед теоретиків та практиків психологічної сфери. Основною метою конференції стало психологічне просвітництво та поглиблення знань з психології серед населення; підвищення рівня психологічної освіченості людей, усвідомлення значущості наукового підходу до психології, сприяння становленню на шлях гармонійного існування та розвитку індивіда в соціальному середовищі.

Програма заходу включала обговорення доповідей та проведення майстер-класів з актуальних напрямків психології, серед яких поведінкова психотерапія, символдрама, психоаналіз, гештальт-терапія, арт-терапія та інші. Найактивнішу участь в організації і роботі конференції взяли викладачі кафедри соціальної та практичної психології СНУ ім. В. Даля.

Майстер-клас на тему «Сучасні прийоми лікування заїкання» провела старший викладач кафедри соціальної та практичної психології  Лариса Боханова, а асистент цієї ж кафедри Ольга Задорожна разом з доцентом кафедри соціальної та практичної психології  Наталією Провоторовою представили майстер-клас «Психологія брехні та маніпуляцій». Він привернув до себе значну увагу аудиторії та викликав жваву дискусію серед учасників. Особливо цікавою стала розповідь про «розпізнання брехні» шляхом спостережень за мімікою та жестами співбесідника по техніці нейролінгвістичного програмування. Також варто відзначити майстер-клас тренера секції російського рукопашного бою у м. Лисичанськ – Віктора Курдюкова. «Психологія самозахисту в російській бойовій традиції» – він обрав саме таку тему для свого виступу. На перший погляд, вона має слабке відношення до психології у її науковому аспекті, але під час виступу стало зрозуміло, що навіть застосування фізичної сили контролюється глибинними психологічними аспектами. Загалом під час конференції проведено сімнадцять майстер-класів.

Зазначимо, що ця конференція буде мати своє продовження – вже запланована перша Міжнародна науково-практична конференція, яка також відбудеться на базі інституту філософії та психології Далівського університету з 18 до 21 квітня 2013 року.

Підготувала: Ірина Лебедь