Призове місце на всеукраїнському конкурсі наукових робіт зайняв далівець, який представив шляхи удосконалення методів обробки металів

Студент 5 курсу спеціальності «Фізика» Східноукраїнського національного університету імені В. Даля Павло Колодяжний завоював друге місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з фізики, який пройшов у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна.

Його робота «Комбінований процес вібраційної механохімічної обробки зі сталі» була визнана однією з кращих. Вона отримала не тільки високу оцінку членів комісії конкурсу, але й фахівців цієї галузі. Своє майбутнє переможець конкурсу хотів би пов`язати з наукою і захистити в майбутньому кандидатську роботу.

«На заводах і підприємствах необхідно підвищити якість обробки металів. З цією метою на базі нашого вузу при керівництві старшого викладача кафедри фізики Раїси Савченко були проведені необхідні дослідження, які допомогли мені у написанні наукової роботи », – розповів Павло Колодяжний.

З метою розробки нової технології проводилася оцінка впливу різних хімічних розчинів на швидкість і якість обробки поверхонь металів. Підбиралася частота і амплітуда коливань віброрезервуара і досліджувався вплив речовини-абразиву.

«Я хотів би вступити до аспірантури. У мене вже є напрацювання для написання дисертації. Вони суміжні з тим, про що я писав у своїй науковій роботі – «Ультразвуковий контроль металу». А якщо говорити про роботу, мені хотілося б працювати в науково-дослідному інституті», – зазначив Павло Колодяжний.