Публіцистику Володимира Даля досліджують науковці

У видавництві Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля видано книгу «Володимир Даль як публіцист: особливості та мотиви творчості». ЇЇ автори ректор Далівського університету професор Олександр Голубенко та викладач кафедри журналістики професор Микола Євдокимов. Монографія присвячена маловивченій темі творчості Володимира Даля як публіциста та розрахована на журналістів, літературознавців, студентів гуманітарних спеціальностей та просто зацікавлених людей. Автори розкривають особливості та мотиви публіцистики письменника, еволюцію його майстерності. Для написання книги використано 568 наукових джерел. Серед них документи, публіцистичні твори Володимира Даля, а також рукописи архіву письменника, до якого входять записники 1817-1845 років, листи, чернетки нарисів і статей тощо. «Публіцистику та художню творчість «володаря руського слова» поєднує заповітна мета, – розповів один з авторів книги професор Микола Євдокимов. – Даль прагнув не стільки пояснити неповторність та самобутність російської мови, скільки закріпити цю неповторність у слові та образі». Автори доводять, що основними у творчості Володимира Даля були жанри нарису, статті, кореспонденції та листи. При написанні творів він керувався внутрішнім стилем, вирізнявся незалежністю від іншого погляду. Одну з глав книги професори Олександр Голубенко та Микола Євдокимов презентували на Одинадцятих Міжнародних Далівських Читаннях, які відбулися у листопаді 2007 року. Вони планують видати ще одну свою спільну працю, яка буде називатися «Публіцистична творчість Володимира Даля: мотиви, жанрові особливості та індивідуальний стиль».