«Пульс» успішно підтвердив звання «народний»

Студентський ансамбль спортивного танцю Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля «Пульс» на творчому звіті успішно підтвердив звання «народний».

Вперше знання «народний» колектив отримав у 2008 році. «Пульс» створений в університеті в 2003 році. Його засновником і натхненником є Яна Дудник, відома фіналістка конкурсу «Танцюють всі!». За час існування кузню танців у «Пульс» пройшли близько семисот студентів. Популярність колективу пояснюється як професіоналізмом керівника, так і популярністю жанрів, в якому працюють хлопці – модерн, хіп-хоп, фанк, RnB тощо. Учасники колективу – студенти та випускники університету, учні загальноосвітніх шкіл. Усього в колективі займається близько шістдесяти чоловік.

«Про колектив знають, напевно, всі! Приходять навіть з інших вузів, а також ті, хто вже не навчається. Всього в мене займається три групи – основний склад, середня група – студенти-новачки. І є школярі – я їх називаю «діти», – розповіла керівник народного ансамблю спортивного танцю «Пульс» Яна Дудник. – У захисті беруть участь всі три склади. Виступали змішано. Ми хотіли здивувати і представили на суд глядачів та журі масовий танець – у ньому брали участь представники всіх трьох складів, це близько тридцяти людей».

Творчий звіт становив вісім танцювальних композицій «Пульсу» і сім від запрошених учасників з інших колективів – «Світанок України», «Олімп и Я», «Ехо». Також був представлений акробатичний номер у виконанні лауреатів міжнародного циркового фестивалю «Циркове майбутнє», призерів Всеукраїнського чемпіонату зі спортивної акробатики Катерини Колесникової і Анастасії Колодко. Для кожного виступу учасники «Пульсу» змінювали костюми. Серед традиційних жанрів з репертуару колективу, глядачам і членам журі спільно з народним ансамблем сучасної естрадної пісні «Світанок України» представили вокально-хореографічну композицію «Passe Ta Route». Бурхливі овації учасники колективу отримали за виконання останнього номера – народного турецького танцю «Карденіз».

Виступи учасників колективу оцінювало компетентне журі, до складу якого увійшли: Заслужений працівник культури України, директор Луганського обласного центру народної творчості Василь Яровий; завідувач відділом народної творчості Луганського обласного Центру народної творчості Родіон Кривуля; старший викладач кафедри театрального мистецтва Луганського державного інституту культури і мистецтв Микола Крипчук; викладач кафедри хореографічного мистецтва Луганського державного інституту культури і мистецтв Ольга Решетняк; Заслужений працівник культури України, голова обласного відділення «Асоціації естрадних виконавців України» Володимир Зайцев, старший викладач кафедри хореографічного мистецтва Луганського державного інституту культури і мистецтв Ірина Соколова.

Захист журі визнало вдалим і присудило танцювальному ансамблю високе звання «народний». «Дивлячись на виступ цього колективу, у мене народилася ідея: що той танс-данс, який проходить у Києві, повинен народитися і у нас на Луганщині. А привнесе в молодь ту ідею колектив «Пульс», який сьогодні на сцені енергійно, експресивно і по-молодечому показував грандіозне мистецтво хореографії, – зазначив у завершальному слові голова атестаційної комісії Заслужений працівник культури України Василь Яровий. – Сьогодні одноголосно журі прийняло рішення підтвердити звання «народний». Мені приємно привітати всіх вас, далівців з цим успіхом!».

Підготувала Галина Щербак