Реалізація президентської програми «Українська ініціатива» проводиться в Євпаторійському відділенні СНУ ім. В. Даля

Євпаторійське відділення Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля в рамках президентської Програми перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва «Українська ініціатива» за період 2007-2010 років підготувало і видало дипломи про вищу освіту 120 слухачам.

Термін навчання за програмою становить 10 місяців. Навчання ведеться за рахунок державного бюджету. Випускники отримують диплом спеціаліста про перепідготовку з присвоєнням кваліфікації менеджера-економіста. У цьому навчальному році була набрана нова група з 30 бажаючих пройти перепідготовку. В цілому програма розрахована на 2 основні групи учасників: менеджерів підприємств усіх форм власності та фахівців, які планують стати самостійними підприємцями.

Для того щоб пройти перепідготовку до учасника висуваються певні вимоги: він повинен мати закінчену вищу освіту, досвід роботи на управлінських посадах не менше 1 року, відповідати віковим критеріям (до 40 років). Не передбачається участь у конкурсному відборі державних службовців, керівників освітніх, наукових і медичних установ, а також іноземних фірм і представників, не зареєстрованих в Україні як юридичні особи.

Програма включає два етапи. Це, по-перше, перепідготовка у вищих навчальних закладах з отриманням диплому спеціаліста за напрямом “Менеджмент організацій”. По-друге, стажування менеджерів за кордоном (ця частина програми здійснюється за рахунок міжнародних організацій та країн-донорів). Навчання фахівців проводиться викладачами Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, де створено центр з реалізації Програми.

«Відповідно до вимог цієї програми ми, викладачі центру, відвідували семінари з впровадження інтерактивних методів навчання в освітній процес і отримали навички та досвід з розробки та проведення ділових ігор, кейсів, тренінгів, модерацію, фокус-груп. Нашу підготовку здійснювали провідні європейські тренери з Німеччини – Гюнтер Фрон і Клаус Дітер Кох. Взагалі, ця програма діє на території України, Росії, Узбекистану, Азербайджану», – розповіла учасниця програми доктор економічних наук, професор Інна Заблодська.

«У цьому році Паралімпійський центр розробляє стратегію розвитку реабілітаційних програм. Компетентність викладачів у поєднанні з легким і дружнім стилем викладання дозволяє надзвичайно різноплановій групі слухачів опановувати матеріал швидким темпом. Знайомство з успішними і впевненими людьми, які не бояться управляти своєю долею і приймати відповідальність за інших, підтримало мою власну ініціативу у громадському та професійному житті. Дуже позитивним є момент, що дисципліни викладаються блоками і стосуються тільки нашої спеціальності. У період між сесіями є можливість втілювати нові знання на практиці», – поділилася враженнями головний реабілітолог підприємства «Національний Центр паралімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів» Національного Комітету спорту інвалідів України Мар`яна Гординська.

Варто відзначити, що отримати перепідготовку бажаючі можуть до 2012 року: саме до цього терміну розрахована дія Програми перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва «Українська ініціатива».

Підготувала: Тетяна Вауліна