Рекорд світу та Європи з пауерліфтингу належить студенту Далівського університету

Студент факультету систем рейкових комунікацій Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Дмитро Семененко посів перше місце на Чемпіонаті Європи 2011 з пауерліфтингу серед юніорів та встановив рекорд світу та Європи.

Успішно для українських атлетів завершився чемпіонат Європи з пауерліфтингу серед дівчат, юнаків, юніорок і юніорів. Обидва спортсмена, що представляли на змаганнях Далівський університет, повернулися з нагородами. Змагання проходили з 7 по 11 червня в місті Newbeggin by the Sea (Англія) і зібрали близько 160 учасників. Україну представили 10 спортсменів, серед яких Дмитро Семененко та Микола Бараннік. Дмитро Семененко виступав у ваговій категорії до 105 кілограмів і встановив два рекорди серед юніорів. У присіданні – 400 кг (1 місце), в тязі – 340 кг (1 місце, рекорд України серед юніорів), жим – 240 кг (1 місце) і в сумі триборства – 980 кг. У присіданні був показаний результат, який став юніорським рекордом світу. А показник в сумі триборства 980 кг став рекордом Європи, третє місце в абсолютному заліку. Студент Далівського університету був єдиним учасником від України в своїй категорії. «Цей Чемпіонат був надзвичайно важливим для мене, – каже Дмитро. – Я досить задоволений результатом, вражений рівнем проведення змагань. Не надихала на перемогу лише погана погода Англії, проте і не стала перешкодою на шляху до рекордів».

Серед учасників Чемпіонату був ще один представник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Микола Бараннік. Виступ Миколи був у ваговій категорії до 74 кг. У присіданні він посів 1 місце з показником 312,5 кг, жим 192,5 кг (2 місце), тяга 270 кг (3 місце). І в сумі триборства 775 кг, 1 місце. Показник у присіданні став рекордом України серед чоловіків і юніорів.

Європейський юніорський Чемпіонат з пауерліфтингу став ще однією сходинкою для Дмитра Семененко. Він є багаторазовим переможцем і призером юніорських чемпіонатів не тільки України, а й світу. Наприклад, в 2010 році він виграв на XXVI Чемпіонаті Європи з пауерліфтингу серед юніорів. В 2009 році посів перше місце на Чемпіонаті світу. Він тренується у Клуб силових видів спорту кафедри фізичного виховання СНУ ім. В.Даля і завзято готується до Чемпіонату світу, який має пройти наприкінці серпня в Канаді. Наставниками Діми є Заслужений тренер України з пауерліфтингу, доцент кафедри фізичного виховання СНУ ім. В.Даля, кандидат біологічних наук Сергій Галій та доктор біологічних наук, професор Валентин Ляпін.

Проте Дмитро не обмежив коло досягнень лише спортивними рекордами. В цьому році йому як студенту спеціальності «Рухомий склад і спеціальна техніка залізничного складу» факультету систем рейкових комунікацій належить захистити бакалаврську дипломну роботу. У планах Дмитра магістратура в Далівському університеті з тієї ж спеціальності.

«Наступні змагання для Дмитра та Миколи дуже відповідальні, – розповідає тренер спортсменів Сергій Галій. – Ми сподіваємось, що до них приєднається ще один атлет, талановитий у спортивному плані студент Сергій Пархоменко. І тоді вже троє учасників від Далівського університету будуть приймати участь у Чемпіонаті світу».

Підготувала Зоя Шаповалова