Ректор Далівського університету нагороджений за заслуги перед Луганськом

На черговій вісімнадцятій сесії Луганської міської ради шостого скликання ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, депутат міської ради, Почесний громадянин міста Луганська Олександр Голубенко був відзначений Почесним знаком виконавчого комітету Луганської міської ради «За заслуги перед Луганськом». Дану нагороду за вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування, сумлінну, плідну професійну і громадську діяльність вручив Луганський міський голова Сергій Кравченко.

Ректор СНУ ім. В.Даля Олександр Голубенко – доктор технічних наук, професор, очолює університет з 1997 року. Народився він 18 лютого 1942 року. За порадою батьків поступив у Луганський машинобудівний технікум, який сьогодні входить до складу Коледжу очолюваного ним університету. Навчання продовжив у Луганському машинобудівному інституті, який закінчив з відзнакою. Інженер-механік з локомотивобудування. З університетом, в якому пройдений шлях від студента до ректора, він пов’язаний протягом практично всього свого свідомого життя – 50-ти років.

Починаючи з 1960 року, працював у відділі головного конструктора Луганського тепловозобудівного заводу, інтенсивно і плідно займаючись інженерною та науково-дослідницькою діяльністю. У 1973 році достроково закінчив аспірантуру, успішно захистивши в Харківському політехнічному інституті дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.

Довгий час працював у рідному вузі старшим викладачем, доцентом, завідувачем кафедрою локомотивобудування, проректором з наукової роботи. У 1987 році в Московському інституті інженерів залізничного транспорту захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук. Автор понад 400 наукових робіт і книг, має близько 100 авторських свідоцтв на винаходи і зарубіжних патентів.

Олександр Леонідович – Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреат премії Мінвузу УРСР, Член-кореспондент Академії педагогічних наук України, Академік Транспортної академії України, Інженерної академії України, Академії транспорту Російської Федерації, Міжнародної інженерної академії , Віце-президент Інженерної Академії України.

Крім цього, багатогранна робота Олександра Голубенко відзначена медаллю «За трудову доблесть», Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Також він – повний Кавалер ордена «За заслуги» (I, II, III ступенів), Почесний залізничник СРСР, Почесний залізничник України, Член Національної Спілки журналістів України.