Ректор СНУ ім. В. Даля підписав нові договори про міжнародне співробітництво

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля продовжує плідну співпрацю з університетами міст Сент-Ет’єн та Магдебург, – про це на брифінгу для журналістів розповів ректор СНУ ім. В. Даля Олександр Голубенко. До складу делегації Луганської області до Франції ввійшов ректор Далівського університету. Разом з керівниками області та міста він відвідав Університет Жана Моне та Вищу Інженерну Школу (Франція), Університет Отто-фон-Гюрике (Німеччина). За підсумками зустрічей було підписано біля десятка договорів про співпрацю міст та університетів. Співробітництво Луганська та Сент-Ет’єна почалося півстоліття тому. У 2009 році міста-побратими будуть святкувати 50-річчя дружних стосунків. Заходи будуть проходити по черзі: один рік у Луганську, другий – у Сент-Ет’єні. Підготовка до цього вже розпочалася. Одним з головних аспектів договорів між університетами стало залучення студентів Далівського університету до реалізації грантів на освіту Університету Жана Моне. В рамках подорожі ректор СНУ ім. В. Даля відвідав Німеччину. Далівський університет має давні дружні стосунки з Університетом Отто-фон-Гюрике (Німеччина). Один з професорів цього університету закінчив Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. Підписані договори дають можливість студентам Далівського університету отримувати подвійні дипломи, проводити спільне керівництво аспірантами та докторантами. Крім того, за попередніми планами співробітництва, до університетів Магдебурга, Сент-Ет’єна та Луганська приєднається ще одне місто – Катовіце (Польща). «Подорож виявилася дуже плідною, – зазначив ректор СНУ ім. Даля Олександр Голубенко. – Це досить високий рівень міжнародного співробітництва. Вже зараз наш університет один з кращих університетів Україні, нас знають у світі. Ми намагаємося вивести співробітництво на рівень наприклад, Оксфорду. Щоб студенти та викладачі зі всього світу приїжджали до Далівського університету та слухали лекції наших висококваліфікованих викладачів».