Ректор СНУ ім. В.Даля розповіла про успіхи вишу

Ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля професор Ольга Поркуян взяла участь у «круглому столі» Ради ректорів вищих навчальних закладів Донбасу, тимчасово переміщених із зони проведення антитерористичної операції. На засіданні керівництво переміщених вишів під головуванням Міністра освіти та Науки України Сергія Квіта обговорили успіхи та проблеми цих навчальних закладів.

Сергій Квіт повідомив, що відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України» МОН отримує можливість встановити порядок визнання кваліфікації осіб з окупованих територій. Також для мешканців з Донбасу і Криму у цьому році при вступі до українських закладів освіти будуть запроваджені квоти.

Ректор СНУ ім. В. Даля Ольга Поркуян наголосила на важливості здійснення освітньої діяльності тими вищими навчальними закладами, що були евакуйовані з непідконтрольних українській державі територій Луганської та Донецької областей, а зараз працюють на контрольованій території Донбасу. На її думку, освітня діяльність цих закладів освіти здатна у майбутньому забезпечити відродження регіону.

Також під час засідання Ради ректорів переміщених ВНЗ обговорювалась підготовка спеціального законопроекту, який дозволить врегульовувати існуючі у таких навчальних закладах нагальні питання. Було наголошено, що вже вирішено ряд організаційних питань і розпочато опрацьовування концепції законодавчого регулювання діяльності переміщених навчальних закладів.

Нагадаємо, що 28 вищих навчальних закладів було переміщено із зони АТО та Криму. З переїздом на нові місця навчальні заклади частково або повністю втратили свою матеріально-технічну базу: приміщення, документацію, літературу, устаткування, лабораторії. Деякі навчальні заклади були змушені розпочинати свою діяльність на новому місці з нуля. Наразі більшість відновлюються за допомогою грантових проектів. Так, завдяки підтримці МОН України, СНУ ім. В.Даля отримав фінансування від Європейського Союзу за проектом «Відновлення функціонування переміщеного СНУ ім. В.Даля у м. Сєвєродонецьк», за рахунок якого університет зараз поліпшує свою матеріально-технічну базу.