Ректор університету – про стажування у США

Ректор СНУ ім. В. Даля, д.т.н., професор Ольга Поркуян в інтерв’ю виданням «Урядовий кур’єр», «Луганщина. UA» та LPost розповіла про високі нагороди, якими був відзначений університет на Міжнародній виставці «Сучасна освіта України 2019» і про  стажування у США за програмою підтримки адміністрування університетів (UASP).  Ольга Вікторівна розповіла про отриманий досвід управління американським університетом і розвитку університетської науки.

Крім цього ректор відмітила ще декілька корисних для СНУ ім. В. Даля моментів. В американських університетах діє, так  зване, розподілене управління.  Це означає, що все вирішується комітетами, тобто діє не авторитарний, а демократичний спосіб управління.  Приміром, треба заповнити вакансію на якійсь кафедрі. У нас це відбувається так: Вчена рада оголошує конкурс і далі відповідно до прийнятої процедури. А у них колектив спочатку розглядає необхідність заповнення цієї вакансії  і далі вирішує,  що з нею робити.

У нас теж планується застосування, так званої, вільної траєкторії для студента. З наступного року ми будемо розширювати систему вільного вибору дисциплін  студентами. У нас це є, але вибір обмежується дома блоками предметів, а ми хочемо, щоб це були обов’язкові предметі і предмети вільного вибору. Вибір предметів і викладачів відбуватиметься через сайт, а  формування груп – в автоматичному режимі. В квітні студенти почнуть підписуватись на обрані дисципліни на наступний семестр. За результатами підписки буде видно, до якого викладача скільки підписалось студентів. В американських вишах це працює. І у нас працюватиме. Ще один момент. У них дуже розвинута система анкетування студентів за принципом «Викладач очами студента». Ми теж хочемо активізувати цей зворотній зв'язок за допомогою Студентської ради, відмітила Ольга Поркуян.