Ректора СНУ ім. В.Даля обрано головою Луганської обласної науково-координаційної ради

Луганська обласна науково-координаційна рада у складі Донецького наукового центру НАН і МОН України відновила свою роботу після вимушеної перерви, що була пов’язана з подіями на Сході. На засіданні, яке пройшло в університеті, було обрано новий склад ради у кількості 14 осіб і голову. Відтепер цю посаду обіймає ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, професор Ольга Поркуян.

Голова Донецького наукового центру НАН і МОН України Віктор Ковальов доповів про наявні ресурси структури. До складу Центру входять 6 університетів і філія Інституту економіко-правових досліджень НАН України. Особовий склад – 142 доктора наук і 652 кандидата. Це менше, ніж було до 2014 року. Тому основним завданням Центру є збереження людських наукових ресурсів для відродження регіону. Тим більш, враховуючи статистику минулої вступної кампанії – кількість абітурієнтів в регіоні знизилася на 10%.

Наразі Центр займається відновленням реєстрації фахових наукових видань, аналізом збитків наукових закладів. Ці дані були надані в адміністрацію голови держави і увійшли до традиційного Послання Президента України до Верховної Ради. Про це повідомила директор Луганської філії Інституту економіко-правових досліджень НАН України Інна Заблоцька.  Але головним завданням Центру є просування змін до законів, які регламентують господарську діяльність і економіко-правове забезпечення освітніх і наукових закладів.

Ольга Поркуян у своїй промові закликала колег до обміну досвідом і інформацією щодо участі у програмах, спрямованих на отримання фінансування, таких як «Горизонт 2020».

Науково-координаційна рада розраховує і на підтримку обласної влади, яка, в свою чергу, розуміє необхідність і перспективність підтримки науки і освіти для відновлення економіки регіону. Це підтвердила учасник засідання – заступник голови Луганської обласної держадміністрації Ольга Лішик.