Ректором Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля призначено професора Олександра Голубенка

Міністр освіти та науки України Дмитро Табачник своїм наказом призначив доктора технічних наук, професора Олександра Голубенка ректором Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля як обраного за конкурсом, згідно частини першої статті 39 Закону України «Про вищу освіту».

Підставою для призначення стало рішення конференції трудового колективу університету, що відбулася 27 березня цього року. На конференції Олександр Голубенко виступив з доповіддю про виконану роботу, а також представив делегатам програму розвитку університету на термін обрання. Він сформулював основні пункти розвитку університету, серед яких значна увага приділена розвитку науково-дослідницької роботи та розширенню міжнародних зв’язків. Переважною більшістю голосів професор Олександр Голубенко був рекомендований на посаду ректора СНУ ім. В.Даля. Відповідно до наказу Міністра контракт із Олександром Голубенком підписаний на 7 років – до 2020 року.

Нагадаємо, що Олександр Леонідович Голубенко народився 18 лютого 1942 року у місті Луганську. У 1956 році вступив до машинобудівного технікуму, потім продовжив навчання у Луганському машинобудівному інституті, який закінчив з відзнакою за спеціальністю інженер-механік з локомотивобудування. З 1960 по 1970 рік працював на Луганському тепловозобудівному заводі. У цей період закінчив також інститут патентознавства. З 1961 по 1964 роки проходив службу в армії. У 1973 році достроково закінчив аспірантуру машинобудівного інституту в зв’язку з успішним захистом в Харківському політехнічному інституті дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. У 1987 році в Московському інституті інженерів залізничного транспорту захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук.

З 1973 року – на викладацькій роботі у якості старшого викладача, доцента Луганського машинобудівного інституту. У 1975 році обраний на посаду завідувача кафедрою локомотивобудування. З 1991 року – проректор, а з 1997 року – ректор теперішнього Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Олександр Голубенко – повний Кавалер ордена України «За заслуги»: III ступеня – 2001 рік, II ступеня – 2004 рік, I ступеня – 2007 рік. З 1990 року – Заслужений діяч науки і техніки України. У 2004 році став Лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. Почесний залізничник Російської Федерації (1992 р.). Почесний залізничник України (1997 р.). Почесний громадянин міста Луганська (2000 р.). У 2005 році нагороджений орденом Республіки Польща «Кавалерський хрест за заслуги». В 2012 році «За значний внесок у зміцнення освітнього потенціалу України, багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність» присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.