Ректором Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля знов призначено професора Олександра Голубенка

Міністр Освіти та науки України Станіслав Ніколаєнко своїм наказом призначив доктора технічних наук, професора Олександра Голубенко ректором Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля як обраного за конкурсом, відповідно до пункту 1 статті 39 Закону України „Про вищу освіту”.Підставою для призначення стало рішення конференції трудового колективу університету, що відбулася 7 лютого цього року. На конференції Олександр Голубенко виступив з доповіддю про виконану роботу з 1997 року – від дня його обрання ректором. Делегати конференції одностайно прийняли програму розвитку університету на 2006 – 2020 р.р., тобто до 100-літнього ювілею вузу. Переважною більшістю голосів професор Олександр Голубенко знову був рекомендований на посаду ректора СНУ ім. В.Даля. Відповідно до наказу Міністра контракт із Олександром Голубенком підписаний на 7 років – до 2013 року.Згідно з „Положенням про державний вищий навчальний заклад” професор Олександр Голубенко прийняв на себе обов’язки голови Вченої ради університету. *****Наша довідка: Олександр Леонідович Голубенко – народився 18 лютого 1942 року у місті Луганську. Випускник Луганського машинобудівного технікуму і машинобудівного інституту за фахом “Локомотивобудування”. Активну інженерну діяльність і науково-дослідну роботу почав у 1960 році у відділі головного конструктора Луганського тепловозобудівного заводу. В 1970 році вступив до аспірантури, яку достроково закінчив у 1973 році, захистивши кандидатську дисертацію в Харківському політехнічному інституті. Після аспірантури працював старшим викладачем, доцентом, завідувачем кафедри, першим проректором. У 1987 році захистив докторську дисертацію в Московському інституті інженерів залізничного транспорту. З 1990 року – Заслужений діяч науки і техніки України. З 1997 – ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Автор більш 300 книг і наукових праць, 74 авторських посвідчень, 14 іноземних патентів. Лауреат премії Міністерства освіти УРСР (1988р.) і Державної премії України в галузі науки й техніки (2004р.). Нагороджений медаллю «За трудову доблесть» (1981р.), орденами «За заслуги» III ступеня (2001р.) і II ступеня (2004р.), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2002р.), Кавалерським хрестом ордена заслуг Республіки Польща за видатні заслуги у розвитку польсько-українських відносин (2005р.). Академік транспортної академії України, Академії транспорту Російської Федерації, Інженерної академії України, Міжнародної інженерної академії, член-кореспондент Академії педагогічних наук України, член Національного Союзу журналістів України. Почесний залізничник Російської Федерації (1992 р.) й України (1995 р.). Почесний громадянин міста Луганськ (2000 р.).