Резолюція українського комітету Європейського молодіжного парламенту була прийнята більшістю голосів

Студент факультету комп’ютерних наук і технологій Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Володимир Солдатенко серед шести представників від України взяв участь у 66-й міжнародній сесії Європейського молодіжного парламенту «Європейська демократія 2.0», яка відбулася в Афінах (Греція). Делегати були оголошені в результаті відбору на сесії ЄМП-Україна в Івано-Франківську.

«Вже з першої миті в Греції відчуваєш, що сесія Європейського молодіжного парламенту почалася і що вона, як завжди, стане корисним і незабутнім досвідом, – ділиться враженнями Володимир Солдатенко. – Дивовижні природні умови і чарівні пейзажі зробили тімбілдінг і роботу комітетів приємними і незабутніми».

У рамках сесії проходило кілька розважально-пізнавальних заходів. На Євроярмарці кожна делегація у національних вбраннях представляла традиційну кухню своєї країни, фотоматеріали та атрибутику. У формі мюзиклу комітети розігрували сцени з міфів про грецьких богів. Також за програмою відбулася тематична вечірка «Цирк». Програму захоплюючого Євроконцерту становили виступи талановитих делегатів, які отримали шанс виступити на сцені. Під час концерту можна було послухати народні норвезькі та ірландські пісні, почути чудову гру на фортепіано, а також отримати задоволення від власних пісень делегатів.

Понад 30 делегацій, які представляли свою країну, сформували команди. Протягом двох днів за допомогою спеціальних ігор, організованих модераторами, молодь між собою знайомилася, вчилася довіряти один одному. Завдяки освоєним новим корисним навичкам дебати європейського парламенту не були настільки важкими, як могли б бути. Учасники обмінялися інформацією, подискутували над актуальними питаннями і прийняли кращі з резолюцій.

Місцем проведення Генеральної Асамблеї стала будівля Старого Парламенту Греції. Володимир Солдатенко на цій сесії працював у складі комітету з індустрії, досліджень та енергетики. Проблема комітету звучала наступним чином: «Враховуючи те, що більше 30% європейців ніколи не користувалися Інтернетом, яку стратегію повинна впровадити Європа з метою «цифрового прилучення» всіх громадян для подолання викликів і використання можливостей цифрової епохи». У результаті дебатів резолюція була прийнята більшістю голосів. До речі, всі резолюції, написані на міжнародних сесіях, подаються для ознайомлення до чинного Європарламенту.

«Після сесії кожен із нас зрозумів, що перш за все саме делегати різних країн, присутні на сесії, складають всю сутність ЄМП. Саме через міжкультурний діалог і регламентовані дебати отримуєш можливість подивитися на речі зовсім під іншим кутом, відчути себе громадянином Європи, знайти друзів і всьому світу, – говорить Володимир Солдатенко. – Досвід роботи в інтернаціональному комітеті, участь у дебатах такого рівня є надзвичайно цінним, оскільки вона дає можливість навчитися слухати, чути і переконувати, бути наполегливим і водночас зрозуміти сплетіння національних культур в єдину світову».

Нагадаємо, Європейський Молодіжний Парламент – це організація, яка об’єднує молодих людей у віці від 16 до 22 років з різних країн Європи, запрошуючи їх прийняти участь у формуванні майбутнього їх континенту. Досвід, отриманий в ЄМП, вчить молодих людей проявляти інтерес до різних точок зору, поважати особливості інших націй і звикати працювати спільно для досягнення поставлених цілей.

Підготувала: Наталія Вергуненко