Результати творчого конкурсу майбутніх журналістів

Минулої неділі у СНУ ім. В.Даля пройшов творчій конкурс для абітурієнтів, що поступають на спеціальність «Журналістика». В ньому прийняли участь 25 абітурієнтів.

Ангеліна приїхала поступати на журналістику з окупованої території, з 9-го по 11-й клас навчалася на екстернаті, щоб отримати український атестат.  Зізнається, три роки навчатися за двома різними програмами дуже важко. Це був постійний стрес, але вона витримала навантаження і ЗНО здала добре. На запитання, чому саме журналістика, відповідає:

«Я з дитинства дуже люблю розмовляти, писати вірші, казки. Навіть отримала 1-е місце за казку про дорожні знаки. Моя вчителька сказала, це твоє».
Перед творчим конкурсом Ангеліна не хвилюється, бо вважає себе самовпевненою. Тому й хоче стати таким журналістом, як Ольга Фреймут. Мама долучається до нашої розмови – підтверджує, що у доньки є такі якості, а ще додає:
«Ми дуже любимо Україну, зрозуміли це у 2014 році, віримо у її майбутнє і майбутнє наших дітей». Промовляє ці слова з вологими очима.

Олександра родом з Донецька, там закінчувала 9-й клас. Виїхала з рідного міста і продовжила навчання у педагогічному коледжі у Лисичанську.

Чому журналістика? «Моя старша сестра – журналістка. Вона стала для мене прикладом. Тому я з 7-го класу знала, ким хочу стати. Хочу працювати в інтернет виданні, в мене вже є такий досвід. Псевдо ще не маю, бо писала для портфоліо, але з часом, можливо, з’явиться», – розповіла дівчина.

Анастасія з Сєвєродонецька, закінчила колегіум. Вважає себе творчою натурою – з дитинства пише твори і вірші, але розуміє, що у журналістиці треба ще й мати напористий характер. Вважає, що майбутня професія допоможе розвинути необхідні якості.

Богдан з с. Мостки Сватівського району.  Хотів поступати на «Транспортні технології», але за результатами ЗНО здав українську мову і історію. Тому намагається поступити на журналістику, а наступного року перейти на спеціальність, на якій навчаються брат і усі його друзі, до якої має хист і лежить душа.

А ось Володимир з Сєвєродонецька також за результатами ЗНО не зміг поступити на програміста, планує після 1-го курсу виправити ситуацію, а поки повчиться на журналіста. При тому, абітурієнт не виключає такої можливості залишитися на журналістиці, бо, розуміє, що сучасний журналіст повинен і редагувати фото, і знімати, і монтувати – бути з комп’ютером на «ти».

Анастасія закінчила 3-ю школу у Лисичанську. Хоче стати людиною, яка за професією знаходить і передає корисну людям інформацію. Вважає Сергія Притулу зіркою українського шоу бізнесу. Говорить, він дуже кумедний, але може бути і дуже серйозним. Ще подобається ведуча талант-шоу Оксана Марченко. В школі із задоволенням приймала учать у заходах, де можна проявити себе і як журналіст, і як ведуча. Вважає журналістику професією, від якою буде отримувати задоволення.

Завідувач кафедри української філології та журналістики, кандидат педагогічних наук, доцент Галина Бондаренко ще раз нагадує про правила творчого конкурсу. Абітурієнтам представляють запрошену медійну особу, і робота починається.

«Сидеть красивой в телевизоре» – це не про журналістику. Робота, насправді, чоловіча, бо потребує багато і сил, і часу, і нервів» – розповідає директор творчо-виробничого об’єднання радіомовлення обласної телерадіокомпанії Ірина Коваль.
Ірина Анатоліївна, відповідає на запитання майбутніх колег, потім вони за результатами прес-конференції пишуть художньо-публіцистичний текст. Жанр тексту вступник обирає самостійно. Це може бути твір-роздум, нарис, коментар, есе, стаття, памфлет тощо. Так проходить творчій конкурс за регламентом, затвердженим Вченою радою Університету.

А ввечері Приймальна комісія СНУ ім. В.Даля вже мала результати творчого конкурсу.