Розпочався набір на військову кафедру Далівського університету

На військовій кафедрі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля стартував набір студентів на навчання.

Кафедра військової підготовки СНУ ім. В.Даля створена відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1948 від 28.08.98 р., спільним наказом Міністра оборони України та Міністра освіти і науки України № 174/177 від 03.06.99 р., наказом Головнокомандувача Військово-Повітряних Сил України № 160 від 31.08.1999 року.

Головною метою діяльності кафедри є забезпечення Збройних Сил України та інших військових формувань необхідним резервом офіцерських кадрів, які в разі надзвичайного стану в країні залучаються до захисту держави, а також можливість подальшого кар`єрного зростання. Однак перш ніж стати «молодшими лейтенантами запасу», а саме таке звання після повного курсу навчання отримають студенти військової кафедри, потрібно пройти серію випробувань та іспит.

«На кафедрі навчаються студенти 3-4 курсу. Заняття проводяться по суботах. Усього ж за два роки навчання відбудеться 105 відвідувань занять майбутніми офіцерами , – розповів завідуючий військовою кафедрою СНУ ім. В. Даля полковник Ігор Стороженко.

Для вступу необхідно пройти п`ять випробувань.

По-перше, військово-лікарська комісія. На цьому етапі претендент повинен пройти 9 лікарів, яких обласний військкомат спеціально для цієї мети запросив з різних лікарень Луганська. Графік прийому буде вивішений в будівлі Військової кафедри, пройти комісію можна за адресою: вулиця Краснодонська, 6.

По-друге, психофізіологічний відбір. Проводити його будуть психологи обласного військкомату в тій же будівлі, що медкомісія. Якщо претендент набере необхідну кількість балів, його буде рекомендовано до зарахування на навчання. Таким чином, медики будуть визначати, на який напрям молода людина може потрапити: льотно-підйомний склад або наземний склад.

По-третє, перевіряється рівень фізичного виховання, який буде визначатися за оцінкою, отриманою студентами за два курси з предмету «фізичне виховання».

По-четверте, буде враховуватися середній бал оцінок по іспитам за перший і другий курси.

«Рахувати бали будемо до сотої», – підкреслив завідуючий військовою кафедрою Далівського університету. Одним з самих важких, після медкомісії, іспитом для бажаючих стати офіцером, стане іспит з допризовної підготовки.

«Проводитися він буде в два етапи. Перший – письмово по квитках. Раджу всім претендентам почитати відповідний шкільний підручник за 10-11 клас. Другий – практична частина. У ній потрібно зуміти правильно дати необхідні команди особовому складу, визначити координати місцевості і так далі », – розповів Ігор Стороженко.

Вступити на військову кафедру СНУ ім. В. Даля можуть не тільки студенти-далівці, але й студенти з інших вищих навчальних закладів Луганська, зокрема: ЛДУВС імені Е. Дідоренка, ЛНАУ та МАУП. Не мають права поступати особи, які мали проблеми з законом або негативний результат проходження медичної комісії. Навчання проводиться на контрактній формі навчання. Всього на військову кафедру приймається 125 чоловік.

З усіх питань про вступ і необхідний перелік документів звертатися за адресою: кв. Молодіжний, 20-а (район Юридичного факультету СНУ ім. В. Даля).

Підготувала: Тетяна Вауліна