Генеральний консул Польщі відкрив у СНУ ім. В. Даля фотоекспозицію

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася презентація фотовиставки «Шляхи до свободи – від «Солідарності» до Європи». У церемонії відкриття взяв участь Генеральний консул Республіки Польща у місті Харків Гжегож Серочинський. На стендах фотовиставки розміщені десятки фотографій, які відображують історію Польщі з 40-х років минулого сторіччя й до сьогодення. Автори фотоекспозиції представили етапи становлення в Польщі демократичного суспільства, показали настрої населення, яке боролося за своє світле майбутнє, в якому провідну роль зіграла «Солідарність» — відома в усьому світі профспілка, яка боролася з комунізмом, за незалежність та демократію. «Я рад, що в цій прекрасній будівлі ми можемо відкрити виставку документальних фотографій, яка демонструє діяльність профспілки «Солідарність». Це не випадково, адже саме профспілка демонструє рух, який, можна сказати, дав незалежність Польщі. На фотографіях зображені люди, які не пошкодували свого життя та віддали все, щоб у країні була демократія. Завдяки ним Польща зараз у Європейському Союзі. Не тільки Польща, але й Східна Європа добилася демократії», — розповів Генеральний консул Республіки Польща у місті Харкові Гжегож Серочинський. За час свого існування «Солідарність» об’єднала більше 9,5 млн. поляків – це приблизно третина населення країни, представників усіх прошарків суспільства. Цей рух принципово відмовлявся від використання насильства у вирішенні масових конфліктів, орієнтувався на принцип соціальної справедливості, але, головне, «Солідарність» ставила під сумнів основи комунізму в Польщі, а потім і в соціалістичному блоці у цілому. «Нам дуже приємно, що виставка представлена саме в нашому університеті, адже важливо знати не тільки історію своєї країни, але й безпосередньо Польщі, країни, з якою ми довгі роки дружимо та співробітничаємо. Профспілка «Солідарність» відома у всьому світі, і ті події, що відображені на фотографіях, примушують замислитися відносно того, як важко дається свобода та демократія», — відзначив ректор Далівського університету професор Олександр Голубенко. Зараз «Солідарність» — це відомий бренд, що викликає асоціацію з падінням комуністичних режимів у країнах Східної Європи. В той же час «Солідарність» залишається польською профспілкою, проте вже не на стільки популярною та могутньою, як 27 років тому.