Проект доцента ВНУ им. В. Даля получит финансирование

Доцент кафедри міського будівництва та господарства, к. ф-м. н., доцент Ганна Хорошун перемогла у конкурсі спільних українсько-польських науково-дослідних проектів, затверджених для фінансування у 2018-2019 роках. Проект під назвою «Дослідження властивостей сингулярного скелетону в дифрагованому світовому полі» посів 5-е місце і став одним з 15 переможців, які отримають фінансування. Усього на конкурс було подано 206 заявок із ЗВО та інститутів НАН України. Реалізовуватиметься проект разом з колегами з Вроцлавського технологічного університету.

Ганна Хорошун з колегою з Одеси Олександром Бакшаєвим під час міжнародної конференції

Сингулярна оптика швидко розвивається останні десятиріччя. Група польських вчених спеціалізується на теоретичному та експериментальному дослідженні оптичних вихорів та застосуванні їх у мікроскопії. Науковці СНУ ім. В. Даля мають значний досвід щодо розрахунку дифрагованих оптичних полів та їх дослідженні експериментальними методами, а також генерації пучків з потрібною картиною 3-вимірного сингулярного скелету. Також планується тісний контакт з науковою групою професора Шунічі Сато  (Тохоку Університет, Японія) завдяки попередній домовленості про співпрацю.

Лазерна установка

Очікувані результати сумісної діяльності науковців мають слугувати синтезу таких напрямків сучасної фізичної оптики, як сингулярна оптика, мікроскопія і метрологія. Зокрема, далівці розраховують на створення власної лабораторії з лазерної фізики, проведення спільних теоретичних та експериментальних досліджень, а також публікації у міжнародних виданнях.

Розподіл інтенсивності сингулярного пучка

Група науковців від СНУ ім. В. Даля планує здійснити перший робочій візит до Польщі вже у вересні цього року.

Розподіл фази  сингулярного пучка