Інтелектуальна власність   Print

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля є одним із лідерів з винахідницької діяльності на сході Україні. Винахідницька діяльність має гарні традиції в університеті, початок яких покладено  ще в 70-ті роки минулого століття.

Наразі університет має 175 патентів CША, Німеччини, Франції, Канади, Китаю та інших країн, а також понад 2300 патентів України на винаходи та корисні моделі.

Вагомий внесок у винахідницьку діяльність внесли:  Заслужений діяч науки і техніки України проф. Голубенко О.Л., Заслужені винахідники України   докт. техн. наук Горбунов М.І та  канд. техн. наук Могила В.І.,  докт. техн. наук Смирний М. Ф., докт. техн. наук  Брагін Б.Ф. та інші науковці.

За даними Укрпатенту університет знаходиться серед лідерів за кількістю отриманих патентів України (станом на 01.02.2019 року).

1 місце – Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут” ім. Сікорського – 4991 патент;

2 місце – Національний університет харчових технологій – 3791 патент;

3 місце – Національний університет біоресурсів – 2580 патентів;

4 місце – Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля – 2330 патентів;

5 місце – Національний технічний університет “Львівська політехніка” – 1741 патент.

Університет щорічно приймав участь у Всеукраїнському конкурсі «Винахід року» та здобував перемоги у різних номінаціях, як Всеукраїнського рівня, так і регіонального.  

       2014 рік

 • У номінації “Кращий винахід року у галузі нових речовин і матеріалів” перемогу отримав “Спосіб одержання похідних піримідо[4,3-b] [1,3,5] селенадіазину” (патент на винахід № 100738); автори: Кривоколиско С.Г., Фролов К.О.;
 • У номінації “Кращий винахід року у Луганській області” перемогу отримав “Композиція для отримання пінопласту” (патент на корисну модель № 62919); автори: Мілоцький В.В., Мілоцький Р.В.

2015 рік

 • У номінації “Кращий винахід року у Луганській області” перемогу отримав “Спосіб гальмування локомотива та система його здійснення” (патент на корисну модель № 109064); автори: Горбунов М.І, Кравченко К.О., Просвірова О.В., Слюсарєва Л.О.

2016 рік

 •  У номінації “Кращий винахід року у Луганській області” перемогу отримав “Спосіб керування процесом нейтралізації азотної кислоти у виробництві аміачної селітри” (патент на корисну модель № 110520); автори: Стенцель Й.І, Проказа О.І, Літвінов К.А.

 

Найкращі винахідники університету за кількістю патентів України на винаходи і корисні моделі.

 1. Горбунов М.І. –    автор 271 патенту.
 2. Могила В.І. –        автор 186 патентів.
 3. Кравченко К.О. –  автор 91 патенту.
 4. Ковтанець М.В. –  автор 84 патентів.
 5. Ноженко О.С. –     автор 81 патенту.
 6. Соколов В.І. –        автор 59 патентів.
 7. Ноженко В.С. –      автор 51 патенту.
 8. Бойко Г.О. –           автор 42 патентів.
 9. Марченко Д.М. –   автор 33 патентів.
 10. Потапенко О.В. –   автор 21 патенту.

ПЕРЕЛІК ПАТЕНТІВ УКРАЇНИ НА ВИНАХОДИ І КОРИСНІ МОДЕЛІ

Власник: СНУ ім. В. Даля

З питань консультацій про набуття прав на об’єкти інтелектуальної власності звертайтесь

Інформаційно-аналітичний відділ, група інформаційного та патентного забезпечення – пров. фахівець Сурікова Ніна Миколаївна

 

Зразки документів, необхідних для отримання охоронних документів: