Print

MSCA-NIGHT-2016: ЄВРОПЕЙСЬКА НІЧ НАУКОВЦІВ

Мета:

Європейська ніч науковців націлена на долучення дослідників ближче до широкої громадськості та підвищення рівня інформованості про науково-дослідницькі та інноваційні заходи з метою підтримки суспільного визнання дослідників, створюючи розуміння впливу роботи дослідників на повсякденне житті громадян, і заохочення молодих людей до вибору наукової кар’єри.

Сфера:

Європейські ніч науковців проходить щорічно, як правило, в останню п’ятницю вересня, і є гарною нагодою для загальноєвропейської громадськості та засобів масової інформації, щоб пропагувати наукову кар’єру, зокрема для молоді та їхніх сімей. Усі, пов’язані з цим заходом події, можуть початися у першій половині дня у п’ятницю і тривати до ранку наступного дня.
Усі заходи орієнтовано на широку публіку для того, щоб привернути увагу, в першу чергу студентів та учнів, і залучити їх до співпраці, незалежно від їхнього наукового рівня. Заходи можуть поєднувати різні аспекти освіти з розвагами, особливо, коли орієнтуються на молодь. Вони можуть проходити в різних формах, наприклад, практичні експерименти, наукові виставки, моделювання, дебати, ігри, конкурси, вікторини і т. д.
Коли це доречно, долучають інші освітні установи для того, щоб сприяти розвитку формальної та неформальної освіти з метою поліпшення наукової бази знань.
Кожна пропозиція має розвивати принаймні один куточок Європи. Заходи мають бути організовані з активним залученням дослідників та безпосереднім зв’язком з населенням. Вони повинні пропагувати європейський вимір і сприяти гендерному балансу в галузі досліджень та інновацій. Участь дослідників, які фінансуються програмою Horizon 2020, у тому числі фондом Марі Склодовської-Кюрі, заохочується.
Учасником може бути будь-яка юридична особа з держав-членів ЄС та асоційованих країн, та/або, за необхідності, є партнерами на регіональному, національному або міжнародному рівні. Максимальна тривалість підтримки –два роки від початкової дати, зазначеної в грантовій угоді. Пропозиція повинна охоплювати два варіанти Ночі для наступних років. Один варіант Ночі також може бути розглянуто.
Кандидати, яким не надали фінансування через нестачу коштів, можуть узяти участь в супровідних заходах.

Очікувані результати:

Підвищення обізнаності серед широкої громадськості про важливість досліджень та інновацій і формування більш сприятливого загального ставлення до їхнього фінансування.
Краще розуміння ключових переваг, які забезпечують суспільству дослідження.
Подолання стереотипів про дослідників і їхніх професій.
В довгостроковій перспективі збільшення кількості людей, які залучатимуться до дослідницької кар’єри.