Print

NMBP 02-2016: Сучасні матеріали для силової електроніки на основі технології широкозонних напівпровідників

Проблематика:

Силові електронні компоненти, модулі і системи, включаючи пристрої на основі широкозонних напівпровідників, володіють стратегічною важливістю для Європи. Частина виробничих ліній може бути розміщена в Європі, пов’язані області застосування грунтуються на іноваціях та ринкових позиціях в автомобільній промисловості, промисловій електроніці, передачі енергії, технологіях відновлювальних джерел енергії (енергія вітру, фотовольтаїка), охороні здоров’я, інтелектуальних підприємствах і значних ноу-хау в галузі створення надійних матеріалів для електронних систем. Частиною цієї проблеми є необхідність досягнення цілей SET-плану в областях енергозбереження, ефективності та скорочення викидів CO2. Увага повинна бути сконцентрована на розвитку передових, економічно ефективних, екологічно чистих матеріалів, систем і процесів для силової електроніки, придатних для використання в енергетиці.

Область застосування:

Діяльність проекту повинна зосередитися на розробці передових матеріалів для інноваційних силових компонент, розробці нових продуктів і прикладних елелментів, які збільшать надійність та експлуатаційну тривалість енергетичних систем в реальних умовах. Планується значне підвищення ефективності роботи пристроїв силової електроніки на основі матеріалів з модифікованими, покращеними властивостями, архітектурою і / або специфічною обробкою. Очікуються реалістичні пропозиції стосовно підвищення таких експлуатаційних характеристик, як робочі напруги, струми, рівень чутливості або комутаційні частоти, а також ідеї стосовно довгострокової роботи пристроїв без технічного обслуговування з дотриманням конкретних суворих вимог щодо умов роботи енергетичного пристрою. Оптимізація таких категорій як вартість та ефективність роботи, у тому числі в плані інтенсивності обслуговування, повинні (можуть бути) оцінені кількісно. Проектна пропозиція може розвивати виробничі концепції виробництва компонент і модулів зі зменшенням вдіносного вмісту виробничих дефектів. Пропонується розглянути можливості міжнародного співробітництва (зокрема, з Японією) для вирішення глобальних соціальних проблем.

Рівень технологічної готовності та планований бюджет

Початок реалізації тематики планується з рівня технологічної готовності 4 (прототипи малого масштабу, створені в лабораторних умовах) до рівня технологічної готовності 6 (прототипи протестовані в робочому середовищі в умовах близьких до реальних). Європейська комісія вважає, що пропозиції, що претендуватимуть на фінансування з боку ЄС в діапазоні від 5 -8 млн EUR дозволять вирішувати цю конкретну задачу відповідним чином. Пропозиції, що передбачатимуть інші рівні фінансування також будуть розглянуті. Планується фінансування не більше 2-х пропозицій.

Очікуваний ефект:

  • значне покращення експлуатаційних характеристик широкозонних напівпровідникових матеріалів;
  • Оптимізація (зменшення термінів) входження на ринок;
  • Посилення стратегії глобальних інновацій в галузі ключових перспективних технологій;
  • Підтримка лідируючих позицій європейської індустрії силової електроніки;
  • Сформований в пропозиції бізнес-план буде застований для підтримки наукових, технологічних та / або соціально-економічних результатів і конкретних дій, на які націлений проект.

 

Тип дії:

Науково-дослідні та інноваційні дії