Print

NMBP 06-2017: Матеріали з підвищеною міцністю для будівель та інфраструктур, у тому числі для застосування на шельфі;

Проблематика:

Довговічність є основним критерієм для матеріалів в багатьох застосуваннях і середовищах. Матеріали з більшим строком експлуатації зможуть різко знизити загальну вартість об’єкту через зниження витрат на технічне обслуговування і зниження перерв на ремонт. Витрати також можуть бути скорочені на стадії виробництва (сировина, енергія, транспорт, пластичність) і матеріали можуть бути більш придатними для повторного використання / переробки. Типові області застосування, що вимагають подовженого терміну служби і високої надійності матеріалів – будівництво, морські програми та інфраструктури, включаючи об’кти віддалені від берега.Для багатьох прикладних застосувань оперативна довговічність потребує кращого розуміння, особливо для інноваційних продуктів, які не булои апробовані в продовж довгого часу. Довговічність повинна бути оцінена як теоретично, так і в реальних користувацьких умовах (у тому числі в складних змінних умовах), які можуть вплинути на остаточну експлуатаційні характеристики.

Область застосування:

Дослідницькі пропозиції повинні враховувати всі наступні аспекти: теоретичне розуміння факторів, які впливають на довговічність матеріалів, включаючи реальні, швидкозмінні і важкі умови середовища і старіння моделей; експериментальні методи вимірювання і надійної перевірки міцності, неруйнівні процедури та інструменти контролю; розробка нових і більш довговічних матеріалів (можливо багатофункціональних); і “наближений до життя” перевірка нових матеріалів через випробування довговічності з демонстрацією в запланованих цілях та середовищі. Пропоновані рішення повинні виходити далеко за рамки сучасного стану в цій галузі і повинні довести, що матеріали з підвищеною довговічністю також володіють всіма іншими властивостями, необхідні для їх застосування в конкретній прикладній галузі. Наступні фактори також повинні бути враховані: принципи стійкості (стійкість кожного пропонованого рішення повинна бути оцінена за допомогою розрахунку оцінки життєвого циклу відповідно до International Reference Life Cycle Data System – ILCD Handbook ); легкість монтажу; реалістичні рішення за розумною ціною та придатність до операційного середовища. При необхідності, конструкторські рішення (оптимальне поєднання нових матеріалів) також повинні бути розглянуті. Проблематика переробки / повторного використання матеріалів і повинна бути вирішена. Аспекти стандартизації повинні бути розглянуті, коли в цьому буде потреба. Приклад концепту в термінах одного (або більше) компонента (ів), що містить нові матеріали, повинен бути створений в рамках виконання проекту, за винятком комерційно придатних прототипів (2006 / C323 / 01), але переконливо демонструючи можливість масштабування до промислових потреб. Довідники для створених прикладних за стосунків, поради з установки і додаткові навчальні матеріали для нових рішень повинні бути розроблені до кінця проекту. Для забезпечення промислової значущості та впливу науково-дослідної роботи, активна участь промислових партнерів, у тому числі малого та середнього бізнесу за безпечить значну додану вартість діяльності, що буде врахованоо при оцінці критерію “Реалізація та вплив “.
Планована діяльність поинна відповідати діапазону технологічних рівнів готовності (TRL) від 4 до 6. Європейська комісія вважає, що пропозиції, що претендуватимуть на фінансування з боку ЄС в діапазоні від х -y млн EUR дозволять вирішувати цю задачу. Пропозиції, що передбачатимуть інші рівні фінансування також будуть розглянуті.
Комісія вважає, що пропозиції, що передбачають внесок від ЄС в діапазоні 3-6 мільйонів EUR дозволять вирішити цю конкретну проблему відповідним чином. Тим не менш, можливий розглід та відбір пропозицій, що передбачають інший рівень фінансування.

Очікуваний ефект:

У порівнянні з прикладними застосуваннями і впливом наявних на даний час матеріалів з аналогічними функціональними можливостями, розроблені матеріали повинні принести:

  • Принаймні, 30% поліпшення довговічності для найбільш важливих прикладних властивостей ;
  • Принаймні, еквівалентний рівень для всіх інших властивостей;
  • Принаймні, на 30% нижчу вартості;
  • Позитивний LCA баланс для всього життєвого циклу;
  • Пропозиції матимуть більший вплив, якщо вони мають відношення до кілька прикладних застосувань;
  • буде здійснено внесок у зміцнення конкурентоспроможності європейської промисловості, у тому числі в області «зелених» технологій;
  • Внесок у реалізацію політики ЄС.

 

Тип дії:

Науково-дослідні та інноваційні дії