Print

NMBP-16-2017: Мобілізація європейської нано-біомедичної екосистеми

Проблематика:

Розробка інноваційних наномедичних продуктів для більш персоналізованого, інтелектуального та ефективного лікування потребує подальшої інтеграції нанотехнологій, спрямованих на застосування у сфері охорони здоров’я людини ключових сучасних технологій. Окрім того реалізація цієї мети потребує функціонування екосистеми чинників в якій європейськими системами охорони здоров’я стимулюватимуться дослідження, обмін даними, розв’язок питаннь регулювання та стандартизації в сфері інноваційної наномедицини стимулюється.

Область застосування:

Передбачається підтримка розвитку екосистеми наномедицини в Європі, в тому числі таких заходів, як координація національних платформ і регіональних кластерів; розробка загальних навчальних матеріалів і послуг; міжнародне співробітництво пов’язане з формуванням спільнот, створенням дорожніх карт, регулюванням, виробництвом, відшкодуванням і ціноутворенням, стандартизацією та вторинною переробкою; міроприємств, що привертають до цієї проблематики інтерес громадян, молодих талантів і підприємців. Співпраця з відповідними технологічними платформами або аналогічними ініціативами у Європі або по всьому світу дозволить розробити більш глибокі і ефективні заходи кетів для формування інноваційних інтегрованих рішень і розробити узагальнену міжнародну стратегію для всього сектору. Увага повинна бути приділена створенню крос-регіонального, міжгалузевого і крос-технологічного підходу, базованого на аналізі відповідних дорожніх карт, стратегічних дослідницьких програм або спеціалізованих смарт-стратегій в області наномедицини або персоналізованої медицини в якості одного з пріоритетів. Ці підходи можуть бути об’єднані в одну метадорожну карту.
Комісія вважає, що фінансування пропозицій в обсязі внеску ЄС 1 -2 млн євро дозволить вирішувати цю конкретну задачу відповідним чином. Водночас, не виключено вибір пропозицій, що передбачають інші рівні фінансування.

Очікуваний ефект:

  • Збільшення доступності інноваційних рішень в області наномедицини для виробництва і МСП, кінцевих користувачів, представників нормативних організацій та органів державної влади, охорони здоров’я та страхування, лікарів та пацієнтів, науково-дослідних організацій та наукових кіл;
  • Покращення перехресних зв’зків , для забезпечення комплексних рішень в сфері охорони здоров’я;
  • Збільшення міжнародних мереж з новими потенційними можливостями ринку;
  • Покращення конкурентоспроможності європейського сектору охорони здоров’я.

 

Тип дії:

Координація та підтримка дій