Серія антистресових тренінгів пройшла у СНУ ім. В. Даля

Кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології та соціології факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки СНУ ім. В. Даля Ольга Лосієвська провела ряд сесій по профілактиці та відновленню психічного здоров’я студентів, викладачів та співробітників університету. Тема тренінгів: «Стресостійкість та адаптаційні механізми особистості. Навички саморегуляціі особистості у стресовому стані».

Сьогодні дедалі більше людей страждають від емоційного вигоряння. Перевтома є актуальною проблемою сьогодення, передусім у працівників галузей, які вимагають великого емоційного напруження. Восени та взимку, коли сонячний день стає все коротшим, відчувається брак сонячного світла, стрес та депресія стають частими гостями. Контролювати негативні емоції досить складно, проте можливо, якщо володієш відповідними навичками та інструментами.

Учасникам тренінгів було запропоновано методи та техніки саморегуляції, які відпрацьовувались у індивідуальному та груповому форматах. Використовувались арт-терапевтичні методи: робота з метафоричними малюнками; методи кінезіотерапії. Відпрацьовувались складні емоційні стани за допомогою техніки «танцювальна підлога».

Дуже зацікавили учасників тренінгу вправи щодо зниження емоційної напруги (по Девіду Бреселлі), цей комплекс було апробовано з урахуванням різних вікових груп.

Також відпрацьовувалась вправа для зниження дії стресу та виникнення психічної травми методом ТТТ (метод вистукування). Техніка вистукування працює з будь-яким видом емоційного стресу – це тривога, страхи, вина, все види залежностей, що обмежують переконання, які не дають людям перебувати у психічному здоров’ї, а також фізичний біль і хвороби. За допомогою цього методу психологи можуть працювати з будь-якою проблемою, яка має емоційну основу.

Будемо вчитися робити здоровий спосіб життя (життя без стресу) стилем цього життя!