Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля розширює співпрацю з університетами Угорщини та Чехії

У ході робочої поїздки делегація Далівського університету на чолі з ректором професором Олександром Голубенком відвідала три університети: університет міста Нірідьхаза, університет ім. Яна Кодолані міста Секешфехервар (Угорщина) та Західночеський університет міста Пльзень (Чехія). За підсумками зустрічей було підписано угоди про співробітництво. Ці угоди передбачають спільну участь у міжнародних грантах, літніх школах, мовних курсах, а також програми подвійних дипломів. Під час переговорів з Західночеським університетом було досягнуто домовленості про навчання на рівні магістра студентів-механіків Далівського університету за рахунок приймаючої сторони. «Всі зустрічі пройшли дуже плідно, – розповів проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків і інформаційних технологій професор Валерій Дядичев. – Керівники всіх університетів, які ми відвідали, відзначали, що міжнародного співробітництва з університетами Сходу України до нашої поїздки не було. Фактично ми – першопрохідці у цьому географічному напрямку». У ході візиту ректор СНУ ім. В. Даля Олександр Голубенко зустрівся з мером міста Секешфехервар. Вже близько п’ятнадцяти років Луганськ та Секешфехервар є містами-побратимами, та в останні роки зв’язки дещо послабилися. Пропозицію щодо відновлення дружніх стосунків між містами підтримали обидві сторони. Перший крок до співпраці з університетами планується вже наприкінці весни. В Євпаторійському відділенні СНУ ім. В. Даля буде проведено Міжнародну конференцію «Від співробітництва університетів – до співробітництва держав: розвиток у соціально-економічній та технічній сферах».