Школа з прав людини для активістів українських правозахисних організацій у Донецькій та Луганській областях, заявки до 20 квітня 2016

Харківська правозахисна група (ХПГ) проводить 24-28 травня 2016 року в м. Харків Вісімнадцяту школу з прав людини – для активістів українських правозахисних неурядових організацій у Донецькій та Луганській областях за підтримки Національного фонду демократії (США). Приблизна програма Школи та форма заявки додається.

Організатори оплачують проживання учасників Школи у двомісних номерах готелю, харчування, відшкодовують вартість проїзду в купейному вагоні поїзду, у 2 класі поїзду ІнтерСіті або автобусі. Вартість проїзду відшкодовується тільки за наявності прямих та зворотних квитків. Відбір учасників проводиться на конкурсній основі. Проектом передбачено навчання 25 учасників.

Заявки на участь у Школі приймаються до 20 квітня 2016 р. електронною поштою за адресою 18school.hr@gmail.com або факсом (057) 7006771, (057) 7006772 або звичайною поштою за адресою а/с 10430, м. Харків-2, 61002.

Запрошення для участі будуть надіслані не пізніше 1 травня 2016 р.

Відбір буде проводитись за такими критеріями:

а) Учасник Школи має бути членом діючої недержавної правозахисної організації у Донецькій або Луганській області;

б) бажано, щоб кандидат мав певний досвід правозахисної діяльності і бажав цю роботу виконувати й далі;

в) учасники минулих Шкіл ХПГ вдруге не запрошуються.

Контактні особи:Наталія Картопольцева – 057 700 6772, 050 401 1488, Володимир Каплун – 057 700 6771, 068 961 3562 (тільки з 1 квітня по 1 травня)

Приблизна програма школи (лектори та модератори можуть бути змінені)

– Концепція прав людини. Що таке правозахист? (Євген Захаров, ХПГ);

Обговорення в секціях: 1. Правозахист і політика; 2. Правозахисні неурядові організації (НУО) і влада. Чи можлива взаємодія? 3. Правозахист і мас-медіа. Чи потрібний правозахисникам піар?

– Українська конституція в сучасному контексті (Всеволод Речицький, ХПГ);

– Відкритість інформації як універсальна вимога (Всеволод Речицький, ХПГ);

– Особливості захисту прав людини, порушених у зв’язку зі збройним конфліктом в Донецькій та Луганській областях (Геннадій Токарєв, адвокат, ХПГ);

– Захист прав людини в Європейському суді (Геннадій Токарєв, адвокат, ХПГ);

– Захист прав людини НУО. Громадські приймальні (Людмила Клочко, ХПГ);

Обговорення в секціях: 1. Захист прав вимушених переселенців. 2.Захист прав військовослужбовців. 3. Захист прав військовополонених та заручників.

– Проведення правозахисних акцій та кампаній (Євген Захаров, ХПГ);

– Основи менеджменту НУО. (Євген Захаров, ХПГ);

– Фінансування правозахисних організацій. Основи фандрейзингу (Євген Захаров, ХПГ);

– Як готувати проект? ЛСП-технологія підготовки проектів (Євген Захаров, ХПГ);

– Тренінг: підготовка проектів (робота в секціях, наявність заявок для обговорення якості їх підготовки вітається);

Обговорення результатів тренінгу. Консультації щодо проектів.