СНУ ім. В. Даля – кращий університет Луганська

На початку вступної кампанії цього року на незалежному освітньому блозі «Учись» представлено консолідований рейтинг вишів України. У ньому єдиний з луганських вишів – Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля – потрапив в найвищу прем’єр-лігу університетів країни.

Рейтинг складений на базі рейтингів «Компас», «ТОП – 200», «Webometrics». Методологія – аналогічна консолідованому рейтингу порталу osvita.ua, представленому в 2011 році. У рейтингу представлені 299 вузів, які залежно від успішності, розділені на п’ять груп. Кращі 23 університету країни винесені в так звану «прем’єр-лігу» (1 – 23 місце), решту ранжовано до вищої (24 – 54 місце), першої (55 по 105 місце), другої (106 – 201 місце) та третьої (202 – 299 місце) ліги. Один з найбільших вишів України – Далівський університет – за підсумками рейтингу розділив тринадцяту позицію з Харківським авіаційним інститутом. Решта луганських ВНЗ – в першій і другій лігах рейтингу.

«При вступі потрібно вибирати сильні університети, – зазначив ректор СНУ ім. В. Даля професор Олександр Голубенко. – Сильний університет – це університет, який, по-перше, має потужну наукову базу, по-друге – кваліфікований викладацький склад, і, по-третє, значущим показником є ​​якість підготовки фахівців. Усім цим володіє Далівський університет. Про це свідчить присвоєння нам в 2010 році найвищого статусу автономного дослідницького університету».

Нагадаємо, що Далівський університет постійно показує високі результати в існуючих академічних рейтингах. Так, в «Компасі» СНУ ім. В. Даля – кращий виш Луганщини, у «ТОП-200 Україна» – лідер серед класичних вишів Луганської області за якістю науково-педагогічного потенціалу, у національній системі рейтингового оцінювання вишів, представленій МОН України, – єдиний з луганських ВНЗ у ТОП-10 класичних вишів країни, а за результатами «Webometrics Ranking of World’s Universities» – єдиний представник області в ТОП-20 українських вишів.