СНУ ім. В.Даля – кращий виш Луганщини за міжнародним науковим рейтингом

За підсумками наукометричного моніторингу суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля показав кращий результат серед вишів Луганської області.

Ранжування українських університетів здійснено на замовлення сайту Освіта.ua за показниками бази даних Scopus. Ця база даних є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками. У міжнародній науковій спільноті цей показник є одним з критеріїв визнання наукової цінності робіт вчених. Дані Scopus використовуються також при складанні деяких рейтингів провідних університетів світу. Наприклад, Times Higher Education або QS World University Rankings.

СНУ ім. В.Даля посів 34 місце серед 128 вищих навчальних закладів України, яких у квітні 2016 року включено до бази даних Scopus.  Виш має 329 публікацій та 818 цитувань. Індекс Гірша (кількісний показник, що базується на кількості наукових публікацій і кількості їх цитувань) університету складає 12. Перші сходинки рейтингу займають Київський національний університет ім. Шевченка, Харківський національний університет ім. Каразіна та Львівський національний університет ім. Франка.

«Наука завжди була і залишається пріоритетним напрямом діяльності нашого університету, – відзначила ректор університету, доктор технічних наук професор Ольга Поркуян. –  Наразі ми маємо значний потенціал для реалізації потенціалу вчених та якісної підготовки фахівців».

До речі, у березні цього року на Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади освіти» СНУ ім. В.Даля – єдиний серед переміщених вузів удостоєний Гран-Прі «Лідер науково-технічну діяльність» та відзначений Сертифікатом «За якість наукових публікацій» за активну присутність науковців університету у наукометричній базі Scopus. На цій виставці університет також відзначено Золотою медаллю у номінації «Психологічна підтримка дітей та молоді, що знаходяться в складних ситуаціях».