СНУ ім. В. Даля – кращий виш регіону

Журнал “Фокус” склав черговий рейтинг вищих навчальних закладів IV рівня акредитації. Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля (м. Сєвєродонецьк) – єдиний університет Луганської області, який увійшов до тридцятки рейтингу.
Всього рейтинг ранжував 317 вузів України. Основним параметром оцінки ВНЗ стала затребуваність випускників на ринку праці. Підсумкова рейтингова оцінка складалася за трьома критеріями. 50% підсумкового бала становила оцінка випускників ейчарами 22 найбільших компаній. Оцінювали рівень знань, вміння застосовувати їх на практиці і готовність навчатися в ході роботи. І ще по чверті відсотки підсумкового бала вузу – дані рейтингу представленості в мережі Інтернет (Webometrics) і показник наукової продуктивності навчального закладу (індекс Хірша).
Автори рейтингу відзначають, що випускники вузів, які увійшли до тридцятки – мають практичні навички роботи, і, отримавши диплом, виходять на ринок праці вже досвідченими фахівцями, претендуючи на більш високу зарплату і посаду. Цьому сприяє реалізація Болонської декларації. Нагадаємо, СНУ ім. В.Даля одним із перших Університетів в Україні в 2004 році приєднався до Болонської декларації.
Незважаючи на складнощі, пов’язані з евакуацією університету в місто Сєвєродонецьк, СНУ ім. В.Даля залишається активним членом дев’яти міжнародних освітніх асоціацій, таких, як Велика хартія університетів (м Болонья, Італія), Міжнародна асоціація університетів (м.Париж, Франція), Європейська асоціація університетів (м.Брюссель, Бельгія).
Крім того, виш має близько 130 угод із зарубіжними навчальними закладами, науково-дослідними та іншими організаціями з 30 країн світу. За підсумками минулого року в університеті реалізована і триває робота з багатьох міжнародних програм. Зокрема, «Erasmus +», «Erasmus Mundus», «Mobility International USA» (з питань інклюзивної освіти), «Програма Фулбрайт в Україні», Hermes та ін.
У січні цього року університет за підсумками рейтингу вищих навчальних закладів області та обласних центрів України інформаційно-освітнього ресурсу «Освіта.ua» посів перше місце серед вищих навчальних закладів Луганської області та досить високі позиції в цілому по Україні.