СНУ ім. В. Даля – кузня чиновницьких кадрів

Газета «Коментарі» (№ 365 від 26 липня) оприлюднила рейтинг університетів України, в котрому визначено які з них готують майбутніх державних діячів вищого рангу. У ТОП-25 кращих «кузень» чиновницьких кадрів увійшов Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля.

Вузи в рейтингу розподілені за кількістю дипломів, які отримали в них посадові особи, які приймають рішення в найважливіших державних структурах, а також займають керівні пости в регіонах. У рейтинговій таблиці для вузів відзначена загальна кількість виданих дипломів, а також розбивка на першу і друге вищу освіту. Всього виділено 25 вузів – кузень вищих керівних кадрів.

Далівський університет – єдиний вуз Луганщини, який потрапив у ТОП рейтингу. Перше місце в ньому, як і у всіх інших українських рейтингах вищої школи займає Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка. Цього року в ТОП-25 стрімко увірвався виш, що динамічно розвивається – Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, відразу зайнявши достатньо високе 16 місце. Цікаво, що із загального числа керівників вищого рангу, які випустились зі СНУ ім.В.Даля, 85% отримали тут першу вищу освіту.

«Вибір вузу – це перший крок кар’єрного успіху, і яким він буде, залежить від кожного, – зазначив ректор, герой України, професор Олександр Голубенко. – Звичайно, головним підтвердженням високої якості освіти у ВНЗ є успішні випускники. У цьому плані Далівському університету – найстарішому університету Добасу – є чим похвалитися».

Зараз у Луганській області понад 60% керівних посад займають випускники СНУ ім.В.Даля. Серед вихованців Далівського університету – відомі вчені, політики, громадські діячі, які працюють в 75 країнах світу. Вуз 2010 році єдиний в області увійшов до 14 вузів країни, визнаних державою найсильнішими з отриманням статусу автономних дослідних університетів. Щорічно СНУ ім. В.Даля показує високі результати в існуючих академічних рейтингах. У липні цього року за версією Міністерства освіти і науки України Далівський університет став єдиним з луганських вузів, який включено до ТОП-10 кращих класичних університетів України.

Підготувала – Галина Щербак