СНУ ім. В.Даля – лідер вищої освіти Луганщини

За підсумками п’ятого, ювілейного Рейтингу ВНЗ України «Компас» (рейтинг українських вищих навчальних закладів за рівнем задоволеності освітою), опублікованого на офіційному сайті проекту, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля займає восьме місце серед 232 вузів України, які взяли участь в оцінюванні. У регіональному рейтингу цього ж проекту Далівський університет зайняв п’яте місце, а також став лідером серед Луганських вузів у рейтингу за кількома напрямами підготовки.

Рейтинг проводиться за ініціативою компанії «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ) в рамках програми «Сучасна освіта». «Компас» відображає оцінку ВНЗ випускниками і працедавцями з погляду відповідності рівня наданих ними освітніх послуг потребам ринку праці. Рейтинг «Компас-2012» розраховувався за тією ж методологією, що й минулорічний рейтинг «Компас-2011». Цього року дещо змінився перелік ВНЗ, включених у «Компас»: усього в загальному рейтингу було оцінено 232 вищих навчальних закладів України. Згідно з аналітичним звітом, представленим на офіційному сайті (http://www.yourcompass.org), при розрахунку рейтингу враховувалися чотири критерії: задоволеність випускників ВНЗ отриманою ними освітою і можливістю застосувати її в трудовій діяльності, думка молодих фахівців (випускників ВНЗ 2006-2011 рр.), сприйняття роботодавцями якості освіти в українських вузах і сприйняття експертами якості освіти в українських ВНЗ, співпраця між ВНЗ і компаніями-роботодавцями. Значення всіх індикаторів і критеріїв рейтингу нормувалися за відношенням до найбільшого значення: максимальному значенню присвоювалося значення 100, а інші значення розраховувалися як відсоток від максимального.

Рейтинг «Компас» складається з трьох видів рейтингів. Перший з них – зведений, що включає в себе 232 вищих навчальних закладів країни. У ньому Далівський університет посів восьме місце. До речі, це вже четвертий рік поспіль університет стабільно тримається в десятці кращих. Далі за рейтингом слідкує Луганський національний аграрний університет (9 місце), з невеликим відривом – Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка (9 місце), а на 10 місці – Луганський національний університет ім. Т.Шевченко.

Оскільки географічне розташування вищого навчального закладу може відігравати вагому роль, був розроблений рейтинг за регіонами. У нього ввійшли чотири рейтинги по Західному, Центральному, Південному і Східному регіонах країни. У рейтингу Східного регіону (Донецька, Луганська, Харківська області) представлено 47 вузів. СНУ ім. В.Даля, залишивши попереду провідні вузи Харкова і Донецька, єдиний з луганських університетів розмістився на п’ятому місці. На восьмому місці цього рейтингу – ЛНАУ і ЛНУ ім. Т.Шевченка, ЛДУВС ім. Е.Дидоренка на дев’ятому.

Для визначення найсильніших ВНЗ за підготовкою фахівців окремих спеціальностей було складено окремий рейтинг вузів за напрямами підготовки: бізнес-економічних спеціальностей (196 ВНЗ); юридичних спеціальностей (89 вузів); інженерно-технічних спеціальностей (110 ВНЗ); інформаційних технологій (102 ВНЗ); архітектурно-будівельних спеціальностей (36 ВНЗ). Рейтинг бізнес-економічних спеціальностей розподілив луганські вузи наступним чином: дев’яте місце – СНУ ім. В.Даля, десяте розділили ЛНАУ і ЛНУ ім. Т.Шевченка. У рейтинг юридичних спеціальностей увійшли два університети Луганська: на дев’ятому місці ЛДУВС ім. Е.Дидоренка, а на десятому – СНУ ім. В.Даля. У рейтингу інженерно-технічних спеціальностей також два вузи: СНУ ім. В.Даля на дев’ятому місці, ЛНАУ на десятому. У рейтингу вузів, які готують фахівців за напрямом інформаційних технологій СНУ ім. В.Даля лідирує на восьмому місці. На десятому розташувався ЛНУ ім. Т.Шевченка. За рейтингом вузів серед архітектурно-будівельних спеціальностей – на дев’ятому місці СНУ ім. В.Даля і з невеликим відривом ЛНАУ.

Нагадаємо, що Постановою Кабінету Міністрів України № 227 від 24 березня 2010 Східноукраїнському національному університету імені Володимира Даля присвоєно статус самоврядного (автономного) дослідницького національного університету. Тим самим, СНУ ім. В.Даля удостоєний цього найвищого статусу для університетів єдиним на Луганщині, третім у Лівобережній Україні та чотирнадцятим в Україні.

Підготувала: Галина Щербак