Print

СНУ ім. В.Даля – переможець Всеукраїнського конкурсу винаходів

 

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Винахід року -2015» у номінації «Кращий винахід року  в Луганській області».

Виш виступив заявником і власником патенту на винахід №109064 «Спосіб гальмування локомотива та система для його здійснення», за який і отримав почесний диплом. Визнання кращим у Луганській  області свідчить про вагомий внесок СНУ ім. В.Даля  в розвиток інноваційної діяльності регіону.

Авторами переможної розробки є колектив кафедри залізничного транспорту СНУ ім. В.Даля в особі  професора та Заслуженого винахідника України Миколи Горбунова, доцента Катерини Кравченко та  м.н.с. Ольги Просвірової.

Винахід належить до залізничного транспорту, він може бути використаний при експлуатації гальмівної системи та у конструкції екіпажної частини локомотива. В основу розробки поставлено задачу удосконалення системи гальмування локомотива. Це досягається шляхом введення до її конструкції спеціального елемента для ефективного використання стисненого повітря, яке стравлюється з гальмівного циліндра, а також охолодження гальмової колодки й робочої поверхні колеса за рахунок виконання у конструкції гальмівної колодки отворів. Таке рішення дозволить зменшити знос гальмівної колодки й колеса та підвищити безпеку руху.

Нагадаємо, що конкурс «Винахід року» щорічно проводиться Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) під егідою Державної служби інтелектуальної власності України з метою популяризації винахідницької діяльності серед широких верств науково-технічної громадськості України, заохочення роботодавців до впровадження у виробництво результатів інтелектуальної праці, а також для виявлення найбільш талановитих та перспективних розробок і привернення до них уваги як вітчизняних, так і іноземних підприємців та інвесторів. З повним переліком переможців Всеукраїнського конкурсу «Винахід року-2015» можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної служби інтелектуальної власності України.

20160601vin-2015diplom