СНУ ім. В.Даля підбив підсумки 2014 року

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулося перше в новому календарному році засідання Вченої ради університету. Головними питаннями, винесеними на порядок денний, стало обговорення ключових напрямів роботи вишу – наукової роботи та міжнародного співробітництва університету.

Як відомо, 2014-2015 навчальний рік виш почав у новому місті – Сєвєродонецьку. Проте, це не змінило темпів наукової роботи університету. Про це свідчать і збережені кваліфіковані науково-педагогічні кадри, і декілька десятків визнаних в світі наукових шкіл, і багаторічні традиції забезпечення якості освіти. На дуже високому рівні залишилася підготовка кадрів вищої кваліфікації. Зокрема, у 2014 році було захищено 16 докторських та 81 кандидатських дисертацій. Цікаво, що майже половина захистів відбулися вже в осінній період, коли університет було переміщено.

«Позитивна динаміка спостерігається і щодо участі в студентських наукових конкурсах, – відзначила проректор з наукової та міжнародної діяльності доктор технічних наук, професор Ольга Поркуян. – На конкурси наукових робіт наші студенти у 2014 році подали більше робіт, ніж у 2013. Загалом далівці отримали в минулому році близько 20 дипломів за призові місця». Як підсумок плідної роботи вишу, минулого року СНУ ім. В.Даля традиційно отримав золоту медаль на Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти-2014» у номінації «Сучасні програми, інноваційні підходи та рішення для підвищення якості освіти».

Однією з останніх інноваційних наробок колективу система дистанційної роботи, над якою працювали близько двох років. Старт як і планувалося, відбувся у 2014-2015 навчальному році, тільки за інших обставин. «Система дистанційного навчання – це просто сучасна форма отримання освіти. За якістю навчання у нас вона нічим не поступається традиційній системі. По закінченні наші студенти отримають, як зазвичай, диплом українського зразка, – зазначив ректор СНУ ім. В.Даля професор Олександр Голубенко».

Незважаючи на складності, що постали перед університетом, наразі СНУ ім. В.Даля залишається активним членом дев’яти міжнародних освітніх асоціацій, таких, як Велика хартія європейських університетів (м. Болонья, Італія), Міжнародна асоціація університетів (м. Париж, Франція), Європейська асоціація університетів (м. Брюссель, Бельгія). Крім того, виш має близько 150 угод із закордонними навчальними закладами, науково-дослідними та іншими організаціями з 30 країн світу.

За підсумками минулого року в університеті реалізована та продовжується робота з багатьох міжнародних програм. Зокрема, Erasmus+, Erasmus Mundus, «Mobility International USA» (з питань інклюзивної освіти), «Програма Фулбрайт в Україні», Hermes тощо. З 2012 року СНУ ім. В. Даля є національним координатором у багатонаціональному спільному проекті La MANCHE, пріоритетом якого є реформування університетського врядування.
«Я пишаюсь нашими викладачами та студентами. Адже вони, не дивлячись на всі побутові складності, що пов’язані з переїздом, – як в кожній родині, так і університеті в цілому – продовжують працювати та навчатися. Університет живе та розвивається. І я впевнений, що разом ми подолаємо всі виклики, – зазначив ректор університету професор Олександр Голубенко».